Korea Południowa

O Korei

Korea znajduje się na półwyspie w samym środku Azji Północno-Wschodniej, Morze Żółte jest na zachodzie i East Sea jest na wschód. Chociaż Korea ma tradycję i kulturę, że tysiące z powrotem data lat w ciągu ostatnich kilku dekad Korea przekształciła się z gospodarki rolnej do jednego z krajów świata najbardziej uprzemysłowionych. Główne gałęzie przemysłu w Korei m.in. samochody, przemysł stoczniowy, chemiczne i informatyczne. Koreańska populacja dobrze wykształconych i ma jeden z najwyższych wskaźników wykorzystania Internetu na świecie.

 

Klimat

Korea doświadcza wszystkich czterech pór roku, w tym mokrym latem i zimą zimno. W Seulu, stolicy, średnia niska temperatura w styczniu wynosi około -2 ° C, a średnia temperatura w sierpniu wysoki około 25 stopni C. Wilgotność jest stosunkowo wysoka przez cały rok, zwykle w zakresie od około 70 do 80 procent.

 

Kultura

Korea ma długą tradycję w sztuce, a zwłaszcza śpiew, taniec, sztuki i ceramiki. Wiele muzeów i galerii sztuki istnieją w kraju. Dodatkowo centralne położenie Korei w Azji Północno-Wschodniej sprawia, że ​​łatwo wybrać się na zwiedzanie innych krajów azjatyckich, takich jak Japonia i Chiny. Korean cuisine skupia się na ryżu i boczne potraw i wiele tradycyjne potrawy używać fermentowanych sosów. Dania główne to mięso, ryby, ogórki dania, zupy i warzywa.


Koszty życia

Koszt życia w Korei jest umiarkowana, około 1200 dolarów (US) za miesiąc, w większości, że będzie na mieszkania i żywności. Zagraniczni studenci uczęszczający studia magisterskie kwalifikują się do pracy do 20 godzin tygodniowo w czasie studiów w Korei. Brak dodatkowego zezwolenia na pracę jest wymagane, dopóki student ma ważnej wizy.