Kanada

Studia w Kanadzie

Szkolnictwo wyższe w Kanadzie

To kanadyjskie prowincje Ontario, Nowa Fundlandia i Labrador, Alberta, Manitoba, Nowa Szkocja, Quebec, Kolumbia Brytyjska, Saskatchewan, Nowego Brunszwiku i Wyspy Księcia Edwarda, które są konstytucyjnie odpowiedzialna za wyższe czynności edukacyjnych.

Chociaż każda prowincja różni się nieco w sposobie zarządzania ich systemu szkolnictwa wyższego, pozostają pewne podobieństwa, które mogą pomóc uczniom planują studiować w Kanadzie zorientować się, czego się spodziewać od kraju 's systemu edukacji. Na przykład, wszystkie uniwersytety i uczelnie grant bachelor 's Master ' s i stopnie doktoranckie podczas zawodowe lub techniczne uczelnie zapewniają certyfikaty lub dyplomy. Kanadyjskie uczelnie także kolegiów społeczności, które oferują dwa lata stowarzyszonej 's stopni, kolegia Sztuki Użytkowej i technologii, instytuty i prywatnych wojewódzkich kolegiów zawodowych.Jeśli student jest zainteresowany uczestnictwem konkretnego college'u lub uniwersytetu, on lub ona powinni odwiedzić stronę internetową danej prowincji, aby dowiedzieć się więcej o jego unikalnym systemem edukacyjnym.

 

Popularne Uniwersytety w Kanadzie

University of Toronto konsekwentnie plasuje się wysoko na liście najlepszych studentów universities.Offering Ameryce Północnej dostęp do więcej kursów akademickich, niż jakikolwiek inny Unversity kanadyjskiej, jak również możliwość pracy w renomowanych laboratoriach badawczych, UT jest uważany za jeden z Kanada 's top -lot instytucji szkolnictwa wyższego.

Inne wybitnych kanadyjskich uniwersytetów m.in. z University of British Columbia, gdzie ponad 50.000 studentów cieszyć sale koncertowe, muzea i wiele muzyki i programów sportowych oraz University of Alberta, światowej szanowany i nakładów na badania uniwersyteckie znany z programu szczegółowego i wysokie standardy nauczania.

 

Opłaty za studia

Średnie czesne dla kanadyjskich studentów pragnących zdobyć tytuł licencjata w kraju jest około 5000 dolarów CAD rocznie (5000 dolarów w dolarach amerykańskich i 3700 w euro). Studenci wybierający zdobyć stopnie naukowe w Kanadzie powinni spodziewać się około $ 1000 (740 euro) rocznie więcej niż czesnego undergraduation.

Zagraniczni studenci zobowiązani są do płacenia wyższych opłat niż mieszkańców Kanady - prawie trzy razy więcej niż w rzeczywistości. Jeśli jesteś międzynarodowym studentem, spodziewać się zapłacić 14.000 dolarów (10.400 euro) rocznie do programów studiów, a kwota jeszcze wyższy dla absolwentów stopni. Zamiejscowe uczęszczający Saskatchewan i uczelni Quebec płacić najwyższych opłat za naukę, a studenci uczęszczający Fundlandia i uczelni Manitoba zapłaci najniższych opłat za studia.

 

Uprawnienia do studiów wizowy

Aby kwalifikować się do otrzymania wizy kanadyjskie badania, studenci muszą udowodnić, że zostały przyjęte przez kolegium lub na uniwersytecie w Kanadzie, pokazują, mogą wspierać finansowo siebie i zapłacić czesne i przedstawić czysty rekord w odniesieniu do przeszłości kryminalnej. Studenci mogą być poproszeni o poddanie się badaniu lekarskiemu w niektórych przypadkach przed wiza studencka jest wydawana.

 

Dlaczego warto studiować w Kanadzie?

Chociaż jest to drogie dla zagranicznych studentów do udziału ośrodki szkolnictwa wyższego w Kanadzie, kraj ten posiada również jeden z najlepszych reputację w zakresie jakości kształcenia. Ponadto Kanada zapewnia spokojne, bezpieczne i zróżnicowane środowisko zapewniającą doskonałą atmosferę nauki dla studentów, którzy chcą wystąpić jeden z najlepszych systemów edukacyjnych na świecie.

O Kanadzie

Leżącego na północ od granicy z USA, Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, w odniesieniu do całkowitej powierzchni. Rozciągający się od Pacyfiku do Atlantyku, Kanada znajduje się również w jednej z największych gospodarek ze względu na bogactwo zasobów naturalnych, które zawierają olej, minerały, rybołówstwo i leśnictwo. Uważa się, monarchię konstytucyjną i demokracji parlamentarnej, z premierem i królowej Elżbiety jako głowy państwa. Uznane jako "środku " moc, Kanada plasuje się wysoko wśród innych światowych krajów rozwoju człowieka, swobód obywatelskich, edukacji, wolności gospodarczej i jakości życia. Ponadto, jest członkiem ONZ, NAFTA, G8, NATO, WTO, APEC i Wspólnoty Narodów.

Ponieważ Kanada ma ogromne obszary ziemi mocno zalesione, ma gęstość zaludnienia około trzech osób na ośmiu mil kwadratowych (jeden kilometr).Ta demograficzna jest jednym z najniższych na świecie, porównywalne do części Polaków Północnej i Południowej, Rosji i amazońskiej dżungli. Alternatywnie, Southern Quebec i Southern Ontaria zawierają najbardziej zaludnionych regionów Kanady, wzdłuż Rzeki Świętego Wawrzyńca i Wielkich Jezior.

Trzy obszary i dziesięć prowincji zawierają federacji Kanady. Prowincje są bardziej niezależne niż terytorium w odniesieniu do opieki społecznej, opieki zdrowotnej i edukacji, z prowincji zbierania dodatkowych przychodów z government.However, rząd federalny może wdrożenia polityk krajowych, takich jak Canadian Health Act w prowincji. Chociaż Prowincje mają prawo do odmowy wszczęcia federalnych polityk, zwykle zdecydował się ich przyjąć.

 

Podstawowe fakty o Kanadzie

  • Stolica Kanady jest Ottowa, znajduje się w prowincji Ontario.
  • Kanada posiada dwa języki urzędowe - angielski i francuski. Prawie 60 procent Kanadyjczyków mówią po angielsku, a 20 procent mówi po francusku. Inne języki powszechnie używanym w Kanadzie ze względu na wysoki poziom różnorodności kulturowej są kantoński, niemiecki, Punjab i włoski.
  • System prawny w Quebecu jest oparty na systemie prawa cywilnego wspieranego przez prawo francuskie, reszta Kanady przylega do angielskiego systemu common law.
  • Kanada zawiera szacunkowo dwa miliony jezior, które pokrywają około ośmiu procent łącznych lądu.
  • Liść klonu jest Kanada 's symbolem narodowym i wyeksponować na kraj ' flag s.
  • Kanada oferuje bezpłatną podstawową opiekę zdrowotną dla swoich obywateli, ale pozostają opłaty za usługi stomatologiczne Obowiązkiem osoby otrzymującej takie usługi. Leki na receptę są w większości wolne do seniorów powyżej 65 lat, jak również odbiorcami pomocy społecznej.
  • The Royal Canadian Mounted Police (potocznie nazywany "The Mounties ") są zarówno krajowe i federalnych sił policyjnych, który jest znany z jazdy utrzymane konie, ponieważ obszary patrolowe Kanady.

 

Kanada 's klimatu

Średnie temperatury letnie i zimowe różnią się znacznie od terytorium do terytorium. Podczas południowej części warunków Kanada atmosferycznych doświadczenie podobne do tego z USA, prerii i województw wewnętrznych mają kontynentalne warunki klimatyczne, gdzie temperatury w dzień mogą się zmieniać, na średnim przedziale od pięciu stopni Celsjusza do -30 poniżej stopni Fahrenheita (-15 do -30 stopni Celsjusza ). Wszystkie obszary Kanady są wrażliwe na duże ilości śniegu i deszczu. Montreal, Quebec i Ottawa obecne średnie temperatury latem o 78 stopni (25 stopni Celsjusza) średniej temperatury Fahrenheita i zimowych 20 stopni Fahrenheita (-6 stopni Celsjusza).

 

Canadian walut

Walutą Kanady jest dolar kanadyjski, oznaczone symbolami $ lub C $, lub kod CAD. Podobnie jak w przypadku dolara, dolar kanadyjski dzieli się na 100 groszy.Kanada produkuje również monety, które wchodzą w 5 ¢, 10 ¢, 25 ¢, 50 ¢ i wyznania, choć moneta 50 centów jest rzadko spotykane w obiegu. Banknoty są w jeden, pięć, dziesięć, 20 i 50 wyznań CAD.

 

Religia w Kanadzie

Prawie połowa wszystkich Kanadyjczyków uważa się za katolików, a następnie islamu i hinduizmu. Według ostatniego spisu ludności, prawie 24 procent obywateli Kanady nie są powiązane z każdym rodzajem grupy religijnej, woli nazywać siebie ateiści lub agnostycy.