Kanada

Studia w Kanadzie

Szkolnictwo wyższe w Kanadzie

To kanadyjskie prowincje Ontario, Nowa Fundlandia i Labrador, Alberta, Manitoba, Nowa Szkocja, Quebec, Kolumbia Brytyjska, Saskatchewan, Nowego Brunszwiku i Wyspy Księcia Edwarda, które są konstytucyjnie odpowiedzialna za wyższe czynności edukacyjnych.

Chociaż każda prowincja różni się nieco w sposobie zarządzania ich systemu szkolnictwa wyższego, pozostają pewne podobieństwa, które mogą pomóc uczniom planują studiować w Kanadzie zorientować się, czego się spodziewać od kraju 's systemu edukacji. Na przykład, wszystkie uniwersytety i uczelnie grant bachelor 's Master ' s i stopnie doktoranckie podczas zawodowe lub techniczne uczelnie zapewniają certyfikaty lub dyplomy. Kanadyjskie uczelnie także kolegiów społeczności, które oferują dwa lata stowarzyszonej 's stopni, kolegia Sztuki Użytkowej i technologii, instytuty i prywatnych wojewódzkich kolegiów zawodowych.Jeśli student jest zainteresowany uczestnictwem konkretnego college'u lub uniwersytetu, on lub ona powinni odwiedzić stronę internetową danej prowincji, aby dowiedzieć się więcej o jego unikalnym systemem edukacyjnym.

 

Popularne Uniwersytety w Kanadzie

University of Toronto konsekwentnie plasuje się wysoko na liście najlepszych studentów universities.Offering Ameryce Północnej dostęp do więcej kursów akademickich, niż jakikolwiek inny Unversity kanadyjskiej, jak również możliwość pracy w renomowanych laboratoriach badawczych, UT jest uważany za jeden z Kanada 's top -lot instytucji szkolnictwa wyższego.

Inne wybitnych kanadyjskich uniwersytetów m.in. z University of British Columbia, gdzie ponad 50.000 studentów cieszyć sale koncertowe, muzea i wiele muzyki i programów sportowych oraz University of Alberta, światowej szanowany i nakładów na badania uniwersyteckie znany z programu szczegółowego i wysokie standardy nauczania.

 

Opłaty za studia

Średnie czesne dla kanadyjskich studentów pragnących zdobyć tytuł licencjata w kraju jest około 5000 dolarów CAD rocznie (5000 dolarów w dolarach amerykańskich i 3700 w euro). Studenci wybierający zdobyć stopnie naukowe w Kanadzie powinni spodziewać się około $ 1000 (740 euro) rocznie więcej niż czesnego undergraduation.

Zagraniczni studenci zobowiązani są do płacenia wyższych opłat niż mieszkańców Kanady - prawie trzy razy więcej niż w rzeczywistości. Jeśli jesteś międzynarodowym studentem, spodziewać się zapłacić 14.000 dolarów (10.400 euro) rocznie do programów studiów, a kwota jeszcze wyższy dla absolwentów stopni. Zamiejscowe uczęszczający Saskatchewan i uczelni Quebec płacić najwyższych opłat za naukę, a studenci uczęszczający Fundlandia i uczelni Manitoba zapłaci najniższych opłat za studia.

 

Uprawnienia do studiów wizowy

Aby kwalifikować się do otrzymania wizy kanadyjskie badania, studenci muszą udowodnić, że zostały przyjęte przez kolegium lub na uniwersytecie w Kanadzie, pokazują, mogą wspierać finansowo siebie i zapłacić czesne i przedstawić czysty rekord w odniesieniu do przeszłości kryminalnej. Studenci mogą być poproszeni o poddanie się badaniu lekarskiemu w niektórych przypadkach przed wiza studencka jest wydawana.

 

Dlaczego warto studiować w Kanadzie?

Chociaż jest to drogie dla zagranicznych studentów do udziału ośrodki szkolnictwa wyższego w Kanadzie, kraj ten posiada również jeden z najlepszych reputację w zakresie jakości kształcenia. Ponadto Kanada zapewnia spokojne, bezpieczne i zróżnicowane środowisko zapewniającą doskonałą atmosferę nauki dla studentów, którzy chcą wystąpić jeden z najlepszych systemów edukacyjnych na świecie.

O Kanadzie

Leżącego na północ od granicy z USA, Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, w odniesieniu do całkowitej powierzchni. Rozciągający się od Pacyfiku do Atlantyku, Kanada znajduje się również w jednej z największych gospodarek ze względu na bogactwo zasobów naturalnych, które zawierają olej, minerały, rybołówstwo i leśnictwo. Uważa się, monarchię konstytucyjną i demokracji parlamentarnej, z premierem i królowej Elżbiety jako głowy państwa. Uznane jako "środku " moc, Kanada plasuje się wysoko wśród innych światowych krajów rozwoju człowieka, swobód obywatelskich, edukacji, wolności gospodarczej i jakości życia. Ponadto, jest członkiem ONZ, NAFTA, G8, NATO, WTO, APEC i Wspólnoty Narodów.

Ponieważ Kanada ma ogromne obszary ziemi mocno zalesione, ma gęstość zaludnienia około trzech osób na ośmiu mil kwadratowych (jeden kilometr).Ta demograficzna jest jednym z najniższych na świecie, porównywalne do części Polaków Północnej i Południowej, Rosji i amazońskiej dżungli. Alternatywnie, Southern Quebec i Southern Ontaria zawierają najbardziej zaludnionych regionów Kanady, wzdłuż Rzeki Świętego Wawrzyńca i Wielkich Jezior.

Trzy obszary i dziesięć prowincji zawierają federacji Kanady. Prowincje są bardziej niezależne niż terytorium w odniesieniu do opieki społecznej, opieki zdrowotnej i edukacji, z prowincji zbierania dodatkowych przychodów z government.However, rząd federalny może wdrożenia polityk krajowych, takich jak Canadian Health Act w prowincji. Chociaż Prowincje mają prawo do odmowy wszczęcia federalnych polityk, zwykle zdecydował się ich przyjąć.

 

Podstawowe fakty o Kanadzie

  • Stolica Kanady jest Ottowa, znajduje się w prowincji Ontario.
  • Kanada posiada dwa języki urzędowe - angielski i francuski. Prawie 60 procent Kanadyjczyków mówią po angielsku, a 20 procent mówi po francusku. Inne języki powszechnie używanym w Kanadzie ze względu na wysoki poziom różnorodności kulturowej są kantoński, niemiecki, Punjab i włoski.
  • System prawny w Quebecu jest oparty na systemie prawa cywilnego wspieranego przez prawo francuskie, reszta Kanady przylega do angielskiego systemu common law.
  • Kanada zawiera szacunkowo dwa miliony jezior, które pokrywają około ośmiu procent łącznych lądu.
  • Liść klonu jest Kanada 's symbolem narodowym i wyeksponować na kraj ' flag s.
  • Kanada oferuje bezpłatną podstawową opiekę zdrowotną dla swoich obywateli, ale pozostają opłaty za usługi stomatologiczne Obowiązkiem osoby otrzymującej takie usługi. Leki na receptę są w większości wolne do seniorów powyżej 65 lat, jak również odbiorcami pomocy społecznej.
  • The Royal Canadian Mounted Police (potocznie nazywany "The Mounties ") są zarówno krajowe i federalnych sił policyjnych, który jest znany z jazdy utrzymane konie, ponieważ obszary patrolowe Kanady.

 

Kanada 's klimatu

Średnie temperatury letnie i zimowe różnią się znacznie od terytorium do terytorium. Podczas południowej części warunków Kanada atmosferycznych doświadczenie podobne do tego z USA, prerii i województw wewnętrznych mają kontynentalne warunki klimatyczne, gdzie temperatury w dzień mogą się zmieniać, na średnim przedziale od pięciu stopni Celsjusza do -30 poniżej stopni Fahrenheita (-15 do -30 stopni Celsjusza ). Wszystkie obszary Kanady są wrażliwe na duże ilości śniegu i deszczu. Montreal, Quebec i Ottawa obecne średnie temperatury latem o 78 stopni (25 stopni Celsjusza) średniej temperatury Fahrenheita i zimowych 20 stopni Fahrenheita (-6 stopni Celsjusza).

 

Canadian walut

Walutą Kanady jest dolar kanadyjski, oznaczone symbolami $ lub C $, lub kod CAD. Podobnie jak w przypadku dolara, dolar kanadyjski dzieli się na 100 groszy.Kanada produkuje również monety, które wchodzą w 5 ¢, 10 ¢, 25 ¢, 50 ¢ i wyznania, choć moneta 50 centów jest rzadko spotykane w obiegu. Banknoty są w jeden, pięć, dziesięć, 20 i 50 wyznań CAD.

 

Religia w Kanadzie

Prawie połowa wszystkich Kanadyjczyków uważa się za katolików, a następnie islamu i hinduizmu. Według ostatniego spisu ludności, prawie 24 procent obywateli Kanady nie są powiązane z każdym rodzajem grupy religijnej, woli nazywać siebie ateiści lub agnostycy.

News and Articles

Read about important educational news, career information, and student experiences.

Październik 18, 2019

Excellent, rigorous, and well-designed degree programs exist all over the world so it can be difficult to choose between them. One factor th...

Wrzesień 19, 2019

“The only place where success comes before work is in the dictionary,” said Vidal Sassoon, British-American hair stylist, businessman, and p...

Sierpień 1, 2019

Students all over the world work toward the goal of going to medical school. With September right around the corner, that goal is about to b...

Lipiec 17, 2019

Taking the step forward to create a better future for the world, might mean diving into the field of international law. Countries interact w...