Niderlandy

Studia w Holandii

Szkolnictwo wyższe

Holandia oferuje studia licencjackie, magisterskie i stopni doktorskich. Stopnie są oferowane w dwóch głównych kategoriach:

1. Badania zorientowane programy na uniwersytetach badawczych. Uniwersytety badawcze obejmują instytucje z obu programów ogólnych i tych, które specjalizują się w takich dziedzinach, jak inżynieria i rolnictwo.

2. Profesjonalne programy studiów wyższych w Applied Sciences uczelni. Uniwersytety z Applied Sciences programów przygotowanie studentów do pracy w określonych zawodach, np. plastycznych lub edukacji.

Wszystkie magisterskie wymagają licencjat o dopuszczenie. Licencjat z programu badań zorientowanych jest wymagane do dopuszczenia do badań zorientowanych programu na poziomie mistrza, jednak kandydaci z tytułem licencjata z programu nauk stosowanych, może być dopuszczona, jeżeli spełniają dodatkowe wymagania.

 

Dlaczego warto studiować w Holandii?

Studia w Holandii dostarcza wyjątkową wartość dzięki połączeniu niskiej czesnego, najwyższej klasy uniwersytety i wielokulturowym stylu życia, który obejmuje międzynarodowych studentów. W 2012 r. holenderski uniwersytetów odbędzie 12 z 200 najlepszych pozycji w Times Higher Education World University ocenami .

Mimo że studenci, którzy mówią po holendersku wolą zapisać w programie nauczanego w Holandii, programów wielu w Holandii są w języku angielskim. Zagraniczni studenci są mile widziani i stanowią około 13 procent studentów w kraju. Ponadto niektóre instytucje zapewniają programy przeznaczone specjalnie dla studentów. Każda instytucja, która rekrutuje holenderski studentom muszą stosować się do kodeksu postępowania, która obejmuje doradztwo i wybór tych studentów.Najpopularniejsze programy studiów dla studentów zagranicznych są w ekonomii, inżynierii, nauk społecznych i języków.

 

Uniwersytety

Holandia ma 13 badawczych uniwersytetów, 39 wyższych szkołach zawodowych i 14 innych instytucji. Trzy badania uczelnie specjalizują się w technologii i jeden Uczelnię, Wageningen, specjalizuje się w rolnictwie. Uczelnie finansowany z różnych źródeł, w tym dotacji rządowych, czesne, opłaty, i umowy z organizacjami zewnętrznymi.

 

Czesne, Program Czas trwania i rok akademicki

Czesne dla studentów UE wynosi około € 1800 do € 12.000 rocznie w zależności od rodzaju programu i szkoły. Kurs dla studentów spoza UE to około 8000 € do 20.000 € rocznie.Mimo wszystkich holenderskich programów studiów magisterskich zapewniają doskonałą wartość, Dutch są szczególnie znane ze swojej wiedzy w zrównoważoną energię, Gospodarki Wodnej i Art & Design.

Zorientowane na badaniach wyższe Program wymaga 60-120 godzin kredytowych, które trwa 1-2 lat. Inżynieria i rolnictwo, matematyka i nauki wszystkie wymagają 120 credit-hour/2-year programów. Stopnie naukowe przyznawane są albo jako Master of Science lub Master of Arts.

Sztuki Użytkowej i stopnie naukowe wymagają 60-120 kredytowej godzin, w zależności od dyscypliny akademickiej. Przyznany stopień jest specyficzne dla specjalności akademickiej, takich jak Master of Architecture.

Jeden kredyt godzin trwa zazwyczaj 28 godzin do zakończenia, a rok akademicki wynosi 42 tygodnie. W pełnym wymiarze godzin studentów zazwyczaj kończy 60 godzin kredytowych w jednym roku akademickim.Rok akademicki składa się zazwyczaj z dwóch semestrów, z semestrze zimowym działa od września do stycznia lub w lutym i semestrze letnim działa od lutego do czerwca.

 

Post-Graduate Opportunities

Po ukończeniu studiów wszyscy studenci otrzymują dyplom, który wskazuje ich stopnia, a także opis przebiegu studiów, więc potencjalni pracodawcy w studentem międzynarodowej kraju może zrozumieć stopień. Ponadto wszystkie studenci mogą przebywać w Holandii przez okres do jednego roku po ukończeniu studiów w celu poszukiwania pracy. Nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące możliwości zatrudnienia w tym roku. Absolwenci są również zachęcani do zastosowania dla studiów doktoranckich lub stanowisk badawczych.

 

Wymogów wizowych i zezwoleń na pracę

Studenci z UE nie potrzebują wizy, ale muszą być zarejestrowane przez holenderskie władze imigracyjne (Indie) przez ich instytucję przyjmującą i powiadomić ich gminy. Studenci z krajów spoza UE muszą posiadać zezwolenie na pobyt, które jest ważne przez okres 12 miesięcy i może zostać przedłużony. Studenta instytucja przyjmująca powinna ubiegać się o zezwolenie po studentów przybywa.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Wszyscy studenci muszą mieć jakieś ubezpieczenie zdrowotne, które mogą być dostarczone przez ich kraju. Jednak każdy, kto zostanie zatrudniony w Holandii powinni zarejestrować się w holenderskim publicznego ubezpieczenia zdrowotnego. Pozwolenia na pracę nie jest wymagane dla studentów z krajów UE, ale są wymagane dla innych studentów.

 

Porady

Najlepsze uniwersytety w Holandii są bardzo konkurencyjne, więc przyszli studenci powinni sprawdzić warunki przyjęcia wcześnie, aby upewnić się, że są one uprawnione. Anglojęzyczne programy wymagają studentów z krajów, w których angielski nie jest językiem ojczystym, aby wykazać biegłość poprzez TOEFL lub innego akredytowanego egzaminu z języka angielskiego.

O Holandii

Holandia znajduje się w północno-zachodniej Europie, o granicach na Morzu Północnym, Belgii i Niemczech. Oprócz tulipanów i wiatraków, kraj słynie z wałów - około jednej piątej ziemi w Holandii znajduje się poniżej poziomu morza i rozbudowany system grobli utrzymuje powodzi w zatoce. Hague, jednym z największych miast w Holandii, jest gospodarzem Międzynarodowego Trybunału Karnego i kilku innych międzynarodowych sądów i trybunałów. Wiodących gałęzi przemysłu m.in. żeglugi, rybołówstwa, handlu i bankowości. Znani artyści m.in. holenderskie Vincenta Van Gogha i MC Escher.

 

Klimat

Holandia posiada umiarkowany klimat morski. Lata są stosunkowo chłodne, ze średnią wzloty letnich około 23 stopni C, w sierpniu i średnich upadki zimą około 0 stopni C w lutym. Można spodziewać się deszczu na około połowę dni w danym miesiącu, a opady śniegu występuje około 25 dni w zimie.

 

Kultura

Chociaż holenderski jest językiem urzędowym w Holandii, większość obywateli holenderskich w języku angielskim. Holendrzy są dobrze znany z otwartego społeczeństwa, które wspiera innowacje i obejmuje wiele kultur. Ponadto Holandia ma bardzo niski wskaźnik przestępczości.

 

Koszty życia

Koszty utrzymania są stosunkowo niskie w Holandii, w porównaniu do wielu zachodnich krajach Europy i Ameryki Północnej. Studenci będą również ciepłe powitanie i zniżek w wielu restauracji, teatrów i muzeów. Ponadto Holandia jest bardzo przyjazne rowerzystom i wielu studentów znajdą oni nie mają potrzeby korzystania z transportu publicznego.