Hiszpania

Studia w Hiszpanii

Szkolnictwo wyższe

Hiszpania korzysta z europejskiej Strefy Szkolnictwa Wyższego (EHES) i dzieli stopni na trzy etapy:

  • Klasa stopni - studia licencjackie
  • University studia magisterskie - studia podyplomowe
  • Doktoranckie - studia podyplomowe


Hiszpańskie uniwersytety oferują również stopnie mistrzowskie "nieoficjalnych" Wezwani Maestrias. Te stopnie obejmują zazwyczaj 1-2 lata nauki i skupić się na konkretnych badaniach specjalistycznych zawodów.

Przed zastosowaniem do studiów podyplomowych, w dodatku do studentów studiów I stopnia są zazwyczaj oczekuje się 2-3 lata doświadczenia w pracy w swojej dziedzinie.

Zagraniczni studenci, którzy chcą studiować w Hiszpanii musi przejść Selectividad hiszpańskie egzaminy na studia. Egzaminy te są dostępne dwa razy w roku w wielu krajach. Gdy przyszły student zdał egzaminy, mogą zwrócić się bezpośrednio do każdej hiszpańskiej uczelni.


Dlaczego uczyć się w Hiszpanii?

Hiszpański szkół wyższych wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich dwóch dekad. W rezultacie, w wielu szkołach mają bardzo nowoczesne udogodnienia, które zawierają zaawansowane technologie do środowiska uczenia się.Na poziomie magisterskim, stopnie MBA i inne firmy związane stopni są szczególnie popularne i są uznawane na całym świecie za ich wysoką jakość.

Hiszpański międzynarodowej organizacji studenckiej jest wielokulturowy, z 31 procentami Pochodzący z Ameryki Łacińskiej i kolejne 5 procent z Ameryki Północnej. Badania prowadzone są w języku hiszpańskim, język ojczysty przez ponad 400 milionów ludzi. Studenci nie już biegle po hiszpańsku może rozważyć udział w kursie nauczania w języku hiszpańskim przed rozpoczęciem ich studia magisterskie. Hiszpańskie instytucje oferują szeroki wybór kursów do nauki hiszpańskiego, z długimi-miesięcznych kursów nurkowych do pełnych kursów akademickich.

 

Uniwersytety

Hiszpania ma 81 uniwersytetów, około 50 są publiczne i reszta są prywatne. Uniwersytety znajdują się na terenie całego kraju i wszystkich Zapraszamy studentów międzynarodowych, zarówno dla absolwentów i studiów licencjackich.Studenci mogą uzyskać tytuł magistra ze wszystkich dyscyplin akademickich w Hiszpanii, w tym sztuki i nauk humanistycznych; nauki, nauki o zdrowiu; społeczne Nauk, prawa, inżynierii i architektury.

Hiszpańskie uniwersytety są uznawane za ich jakość, z pięciu uczelni znajdujących się w top 400 szkół wg rankingu 2012-2013 Times Higher Education World University ocenami . Szkoły te obejmują Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie, Uniwersytetu w Barcelonie, Uniwersytetu w Walencji, Politechniki w Walencji, a Uniwersytet w Vigo.

 

Czesne i czas trwania programu

Roczne czesne na prywatnej uczelni wynosi około € 6000. Masters programy wymagają 60-120 punktów, które zwykle trwa 1-2 lata akademickie. Teza o 6-30 punktów z publicznej obrony jest również wymagane.

 

Academic Year

Większość instytucji rozpoczęciem roku akademickiego, w październiku i zakończy w czerwcu. Większość szkół ma dwa semestry, z egzaminów na koniec każdego semestru.

 

Post-Graduate Opportunities

Ze względu na obecną sytuację gospodarczą w Hiszpanii, podyplomowych zatrudnienia w Hiszpanii jest mniej prawdopodobne niż wcześniej. Jednak pracodawcy na całym świecie przytrzymaj magistra uzyskany z hiszpańskiego uniwersytetu w wysokim zakresie.

Absolwenci programów magisterskich może też rozważyć dalszych prac w studiach doktoranckich lub ubiegania się o stanowiskach badawczych w oficjalnie uznanych ośrodkach badawczych.

 

Wymagania wizowe

Zagraniczni studenci z krajów członkowskich UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu lub Szwajcarii nie muszą posiadać wizy.Wszystkie inne międzynarodowe studentów, które będą przebywać dłużej niż 90 dni muszą ubiegać się o długoterminową wizę studencką. Przyszli studenci muszą ubiegać się o wizę w konsulacie lub ambasadzie hiszpańskiej w swoim kraju.

Aby uzyskać wizę studencką, studenci muszą udowodnić ich program studiów wraz z zaświadczeniem lekarskim, zaświadczenie o wypłacalności w okresie studiów i świadectwa przestępczej rekordowym od ich kraju zamieszkania w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Zagraniczni studenci poniżej 28 roku życia mają prawo do zdrowia studenta planu ubezpieczeniowego. Studenci starszych niż do dnia 28 mogą korzystać z krajowego systemu opieki zdrowotnej, który gwarantuje usługi dla wszystkich legalnych rezydentów w Hiszpanii.

 

Porady

Hiszpania korzysta z euro na waluty oraz wszystkie główne międzynarodowe karty kredytowe są akceptowane w większości sklepów.

Tipping jest powszechną praktyką w barach, restauracjach, hotelach i taksówkach.Porady są zazwyczaj o 5-10 procent całkowitej ceny.

Studenci, którzy chcą prowadzić samochód w Hiszpanii musi mieć międzynarodowe prawo jazdy, chyba że są one z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

O Hiszpanii

Hiszpania jest krajem europejskim, położony na Półwyspie Iberyjskim w regionie Morza Śródziemnego, dzięki czemu jest pomostem między Europą i Afryką. Kraj ma długą i bogatą historię kultury i oferuje szeroki wybór terenu, w tym plaż, pastwiska, góry i pustynie, jak obszarów. Znany ze sztuki, muzyki, kuchni i innych działań kulturalnych, Hiszpania jest również liderem w rozwoju odnawialnych źródeł energii, w szczególności w zakresie energii słonecznej i energii wiatru. Ponadto Hiszpania ma cel, aby zastąpić jeden milion pojazdów elektrycznych, samochody z roku 2014. Hiszpania produkuje prawie połowę światowych oliwek.

 

Klimat

Hiszpania ma jeden z najcieplejszych klimatów w Europie. Chociaż kraj przeżywa wszystkie cztery pory roku, ogólny klimat jest bardzo łagodny, a temperatury zimą często wzrasta do 15 stopni C w ciągu dnia. Temperatury w Madrycie są zwykle 25-36 stopni C w lecie i 9-15 stopni C w zimie.

 

Kultura

Kultury hiszpańskiej podkreśla sztuki i zdrowe dania inspirowane śródziemnomorskich żywności, takich jak oliwa z oliwek. Kastylijski hiszpański jest językiem urzędowym, ale kilka innych hiszpańskich dialekty są również uznane w całym kraju. Regionalne tożsamości są bardzo silne w niektórych częściach kraju.

Hiszpański nocnych znana jest nadal dobrze do następnego dnia rano. Typowy wieczór może rozpocząć kolację i drinki lub filmu, a następnie podróż do baru lub dyskoteki. Istnieje wiele całonocne dyskoteki i po godzinach kluby, gdzie mogą kontynuować uroczystości w następnym dniu.

 

Koszty życia

Hiszpania ma jeden z najniższych kosztów życia w Europie, z wynajmu i jedzenie kosztuje około € 800 za miesiąc. Aby pomóc w pokrywania kosztów, studenci zagraniczni mogą pracować do 20 godzin tygodniowo.

News and Articles

Read about important educational news, career information, and student experiences.

Lipiec 8, 2019

A business degree can offer an invaluable inside edge not only to the job of your dreams, but also to career advancement and personal fulfil...

Czerwiec 24, 2019

“The architect should strive continually to simplify; the ensemble of the rooms should then be carefully considered that comfort and utility...

Maj 7, 2019

Got a passion for fashion? Then you will also want to have knowledge of a second (or even third) foreign language under your perfectly cinch...

Kwiecień 30, 2019

Always wanted to become a professional football player? You’re not alone. According to Nielsen's World Football Report, nearly half of the w...