Hiszpania

Studia w Hiszpanii

Szkolnictwo wyższe

Hiszpania korzysta z europejskiej Strefy Szkolnictwa Wyższego (EHES) i dzieli stopni na trzy etapy:

  • Klasa stopni - studia licencjackie
  • University studia magisterskie - studia podyplomowe
  • Doktoranckie - studia podyplomowe


Hiszpańskie uniwersytety oferują również stopnie mistrzowskie "nieoficjalnych" Wezwani Maestrias. Te stopnie obejmują zazwyczaj 1-2 lata nauki i skupić się na konkretnych badaniach specjalistycznych zawodów.

Przed zastosowaniem do studiów podyplomowych, w dodatku do studentów studiów I stopnia są zazwyczaj oczekuje się 2-3 lata doświadczenia w pracy w swojej dziedzinie.

Zagraniczni studenci, którzy chcą studiować w Hiszpanii musi przejść Selectividad hiszpańskie egzaminy na studia. Egzaminy te są dostępne dwa razy w roku w wielu krajach. Gdy przyszły student zdał egzaminy, mogą zwrócić się bezpośrednio do każdej hiszpańskiej uczelni.


Dlaczego uczyć się w Hiszpanii?

Hiszpański szkół wyższych wzrosła gwałtownie w ciągu ostatnich dwóch dekad. W rezultacie, w wielu szkołach mają bardzo nowoczesne udogodnienia, które zawierają zaawansowane technologie do środowiska uczenia się.Na poziomie magisterskim, stopnie MBA i inne firmy związane stopni są szczególnie popularne i są uznawane na całym świecie za ich wysoką jakość.

Hiszpański międzynarodowej organizacji studenckiej jest wielokulturowy, z 31 procentami Pochodzący z Ameryki Łacińskiej i kolejne 5 procent z Ameryki Północnej. Badania prowadzone są w języku hiszpańskim, język ojczysty przez ponad 400 milionów ludzi. Studenci nie już biegle po hiszpańsku może rozważyć udział w kursie nauczania w języku hiszpańskim przed rozpoczęciem ich studia magisterskie. Hiszpańskie instytucje oferują szeroki wybór kursów do nauki hiszpańskiego, z długimi-miesięcznych kursów nurkowych do pełnych kursów akademickich.

 

Uniwersytety

Hiszpania ma 81 uniwersytetów, około 50 są publiczne i reszta są prywatne. Uniwersytety znajdują się na terenie całego kraju i wszystkich Zapraszamy studentów międzynarodowych, zarówno dla absolwentów i studiów licencjackich.Studenci mogą uzyskać tytuł magistra ze wszystkich dyscyplin akademickich w Hiszpanii, w tym sztuki i nauk humanistycznych; nauki, nauki o zdrowiu; społeczne Nauk, prawa, inżynierii i architektury.

Hiszpańskie uniwersytety są uznawane za ich jakość, z pięciu uczelni znajdujących się w top 400 szkół wg rankingu 2012-2013 Times Higher Education World University ocenami . Szkoły te obejmują Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie, Uniwersytetu w Barcelonie, Uniwersytetu w Walencji, Politechniki w Walencji, a Uniwersytet w Vigo.

 

Czesne i czas trwania programu

Roczne czesne na prywatnej uczelni wynosi około € 6000. Masters programy wymagają 60-120 punktów, które zwykle trwa 1-2 lata akademickie. Teza o 6-30 punktów z publicznej obrony jest również wymagane.

 

Academic Year

Większość instytucji rozpoczęciem roku akademickiego, w październiku i zakończy w czerwcu. Większość szkół ma dwa semestry, z egzaminów na koniec każdego semestru.

 

Post-Graduate Opportunities

Ze względu na obecną sytuację gospodarczą w Hiszpanii, podyplomowych zatrudnienia w Hiszpanii jest mniej prawdopodobne niż wcześniej. Jednak pracodawcy na całym świecie przytrzymaj magistra uzyskany z hiszpańskiego uniwersytetu w wysokim zakresie.

Absolwenci programów magisterskich może też rozważyć dalszych prac w studiach doktoranckich lub ubiegania się o stanowiskach badawczych w oficjalnie uznanych ośrodkach badawczych.

 

Wymagania wizowe

Zagraniczni studenci z krajów członkowskich UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu lub Szwajcarii nie muszą posiadać wizy.Wszystkie inne międzynarodowe studentów, które będą przebywać dłużej niż 90 dni muszą ubiegać się o długoterminową wizę studencką. Przyszli studenci muszą ubiegać się o wizę w konsulacie lub ambasadzie hiszpańskiej w swoim kraju.

Aby uzyskać wizę studencką, studenci muszą udowodnić ich program studiów wraz z zaświadczeniem lekarskim, zaświadczenie o wypłacalności w okresie studiów i świadectwa przestępczej rekordowym od ich kraju zamieszkania w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Zagraniczni studenci poniżej 28 roku życia mają prawo do zdrowia studenta planu ubezpieczeniowego. Studenci starszych niż do dnia 28 mogą korzystać z krajowego systemu opieki zdrowotnej, który gwarantuje usługi dla wszystkich legalnych rezydentów w Hiszpanii.

 

Porady

Hiszpania korzysta z euro na waluty oraz wszystkie główne międzynarodowe karty kredytowe są akceptowane w większości sklepów.

Tipping jest powszechną praktyką w barach, restauracjach, hotelach i taksówkach.Porady są zazwyczaj o 5-10 procent całkowitej ceny.

Studenci, którzy chcą prowadzić samochód w Hiszpanii musi mieć międzynarodowe prawo jazdy, chyba że są one z państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

O Hiszpanii

Hiszpania jest krajem europejskim, położony na Półwyspie Iberyjskim w regionie Morza Śródziemnego, dzięki czemu jest pomostem między Europą i Afryką. Kraj ma długą i bogatą historię kultury i oferuje szeroki wybór terenu, w tym plaż, pastwiska, góry i pustynie, jak obszarów. Znany ze sztuki, muzyki, kuchni i innych działań kulturalnych, Hiszpania jest również liderem w rozwoju odnawialnych źródeł energii, w szczególności w zakresie energii słonecznej i energii wiatru. Ponadto Hiszpania ma cel, aby zastąpić jeden milion pojazdów elektrycznych, samochody z roku 2014. Hiszpania produkuje prawie połowę światowych oliwek.

 

Klimat

Hiszpania ma jeden z najcieplejszych klimatów w Europie. Chociaż kraj przeżywa wszystkie cztery pory roku, ogólny klimat jest bardzo łagodny, a temperatury zimą często wzrasta do 15 stopni C w ciągu dnia. Temperatury w Madrycie są zwykle 25-36 stopni C w lecie i 9-15 stopni C w zimie.

 

Kultura

Kultury hiszpańskiej podkreśla sztuki i zdrowe dania inspirowane śródziemnomorskich żywności, takich jak oliwa z oliwek. Kastylijski hiszpański jest językiem urzędowym, ale kilka innych hiszpańskich dialekty są również uznane w całym kraju. Regionalne tożsamości są bardzo silne w niektórych częściach kraju.

Hiszpański nocnych znana jest nadal dobrze do następnego dnia rano. Typowy wieczór może rozpocząć kolację i drinki lub filmu, a następnie podróż do baru lub dyskoteki. Istnieje wiele całonocne dyskoteki i po godzinach kluby, gdzie mogą kontynuować uroczystości w następnym dniu.

 

Koszty życia

Hiszpania ma jeden z najniższych kosztów życia w Europie, z wynajmu i jedzenie kosztuje około € 800 za miesiąc. Aby pomóc w pokrywania kosztów, studenci zagraniczni mogą pracować do 20 godzin tygodniowo.