Fotografia MFA (UCA Farnham)

Informacje ogólne

Opis programu

Przegląd kursu

Dzięki uznanemu na całym świecie i nagradzanemu personelowi dydaktycznemu ten rzadki dwuletni kurs fotografii MFA daje wyjątkową okazję, aby stać się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie fotografii.

Prowadzony przez nagradzaną fotografkę Annę Fox i wspierany przez wyjątkowy zespół - w tym nagradzanego fotografa Karen Knorr, fotografa i artystę wideo Ori Gersht, profesora Sunila Gupta i utalentowanego personelu sesyjnego - otrzymasz narzędzia, wolność i czas doskonalić swoje umiejętności i znaleźć profesjonalne miejsce w branży.

Unikalną cechą tego kursu fotografii MFA są niewiarygodne globalne perspektywy w ofercie, dzięki międzynarodowemu charakterowi kohorty studentów, personelu i powiązań branżowych. Kurs ma ścisłe powiązania z renomowanymi instytucjami na całym świecie, w tym z National Institute of Design w Indiach, i istnieją możliwości studiowania tam i w innych instytucjach w Europie i Chinach.

Studenci mają również okazję współpracować ze studentami z całego świata przy niektórych projektach i wystawiać swoją pracę na arenie międzynarodowej, podczas gdy poprzedni absolwenci prezentują prace na festiwalach fotograficznych w Chinach i Indiach.

Kampus w Farnham ma odrębną i ważną historię w dziedzinie fotografii oraz międzynarodową reputację z wieloma znanymi absolwentami na przestrzeni lat - od zmarłej Jane Bown i Paula Seawrighta po Davida Moore'a i Natashę Caruana.

Będziesz miał więcej czasu na odkrywanie swojego rzemiosła i kreatywnych pomysłów, a także na badanie tego, co zrobisz w swojej karierze zawodowej, czy to praktyczne, teoretyczne czy połączenie tych dwóch.

Jednostki w ramach kursu mają na celu wspierać cię po drodze, gdy podchodzisz do swojej praktyki bezpośrednio i samodzielnie.

Będziesz mógł odkryć radość z praktyki, odkryć różne metody, materiały i teorie oraz doskonalić swoje umiejętności badawcze. Dzięki szeroko zakrojonym badaniom zawodowym odkryjesz, w jakiej dziedzinie fotografii chciałbyś pracować - a następnie wybierzesz odpowiednie miejsca pracy, pomagając w zdobyciu niezbędnego doświadczenia i możliwości nawiązywania kontaktów.

Szczegóły kursu

Pierwszy rok

Krytyczne perspektywy

 • Poprzez serię wykładów, dyskusji w sesjach seminaryjnych i prac pisemnych poznasz znaczenie współczesnej praktyki i metod pracy wraz z uczniami z kursu MA Fine Art.
 • Wspólnie poznasz zakres teoretycznych i krytycznych debat, które miały znaczący wpływ na najnowsze współczesne praktyki. Oprócz zrozumienia, w jaki sposób odnoszą się one do kontekstów politycznych i społecznych, weźmiesz również pod uwagę materiały, z których korzystasz, oraz sposób ich umieszczenia w szerszej kulturze.

Praktyka eksploracyjna

 • Będziesz testować i wypróbowywać pomysły, metody i materiały, aby poszerzyć swoją wiedzę i obszary zainteresowań. Będziemy oczekiwać, że okażesz swoją ciekawość, eksperymentujesz, ryzykujesz i odważysz się.
 • Dowiesz się, jakie materiały i narzędzia chcesz zastosować, dlaczego, a także zapytania, które chcesz śledzić i dlaczego. Odkryjesz radość ze swojego rzemiosła, nie tylko w praktyce fotograficznej i teorii, ale także w koncepcji i badaniu swoich pomysłów.

Badania i rozwój

 • Aby naprawdę zrozumieć, w jaki sposób badania są całkowicie osadzone w twojej praktyce, rozwiniesz umiejętności wyczerpującego badania konkretnych metod, podejść, teorii i praktyk, aby kontynuować swoją pracę eksperymentalną.
 • Będziesz także gruntownie eksplorować branżę fotograficzną i jej filie w skali globalnej, aby lepiej przygotować Cię do praktyki zawodowej lub innych karier.

Wymiana międzynarodowa (opcjonalnie)

 • Dzięki powiązaniom kursu z szeregiem wiodących światowych instytucji międzynarodowych - w tym w Indiach, Szwecji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych - będziesz mógł podjąć okres studiów za granicą. Najlepiej jest to wziąć pod uwagę w drugim roku pierwszego roku lub w trzecim roku drugiego roku.

Rok drugi

Zaawansowana praktyka

 • Kontynuując naukę w roku pierwszym, oprzesz swoje badania i krytycznie ocenisz to, a także własną praktykę, doskonaląc swoje umiejętności podczas opracowywania koncepcji ostatecznego projektu. Oczekuje się, że zaproponujesz przełomową koncepcję projektu, która utrzyma cię przez cały rok.
 • Ukończysz również staż pracy, który zbadałeś w pierwszym roku.

Projekt końcowy

 • Ostateczny projekt jest zwieńczeniem twoich studiów i powinien w pełni pokazać rozwinięte umiejętności i pasje. Możesz zdecydować się na przesłanie tylko Projektu końcowego, fragmentu teorii lub kombinacji obu.
 • Jeśli przesyłasz projekt końcowy, który ma charakter wyłącznie praktyczny, powinien osiągnąć rozdzielczość w poprzednich jednostkach projektowych i wykazać dowody zaawansowanych możliwości koncepcyjnych, teoretycznych i technicznych w dłuższym okresie samodzielnego studiowania. Jedyny w teorii projekt końcowy daje ci możliwość podjęcia trwałych badań, które pokazują twoje intelektualne i teoretyczne zrozumienie twojego zapytania, podczas gdy kombinacja ta pozwala ci na przesłanie zbioru ćwiczeń w połączeniu z krótszym tekstem pisanym.

Wymiana międzynarodowa (opcjonalnie)

 • Dzięki powiązaniom kursu z szeregiem wiodących światowych instytucji międzynarodowych - w tym w Indiach, Szwecji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych - będziesz mógł podjąć okres studiów za granicą. Najlepiej jest to wziąć pod uwagę w drugim roku pierwszego roku lub w trzecim roku drugiego roku.

Opłaty i dodatkowe koszty kursu

Czesne

Opłaty za wejście do 2020 roku wynoszą:

Studenci z Wielkiej Brytanii i UE (w pełnym wymiarze godzin):

 • Rok pierwszy: 5.330 £
 • Rok drugi: 4610 £

Opłaty międzynarodowe rocznie (w pełnym wymiarze godzin):

 • Studenci zagraniczni - 10830 £ (opłata standardowa)
 • Studenci zagraniczni - 10 390 £ (pełna opłata za wcześniejszą płatność)

Dodatkowe koszty kursu

Oprócz opłat za naukę zobacz dodatkowe koszty kursu na rok 2020.

Opłaty te obowiązują tylko w podanym roku akademickim. Koszty mogą rosnąć każdego roku w trakcie ciągłej rejestracji studenta na kurs zgodnie z inflacją (z zastrzeżeniem maksymalnego regulowanego limitu czesnego). Wszelkie korekty dla kontynuujących studentów będą równe lub niższe od wskaźnika prognozy RPI-X.

Zniżki i stypendia

Aby wesprzeć wszystkich naszych obecnych studentów i absolwentów z Wielkiej Brytanii i UE w przejściu na kolejny poziom studiów, opracowaliśmy nową ofertę zniżek na opłaty na różnych kursach.

 • Przeczytaj więcej o zniżkach na opłaty

Udogodnienia

Mamy trzy w pełni wyposażone studia fotograficzne; kolorowe i czarno-białe ciemnie do tradycyjnego drukowania z negatywów małych, średnich i dużych formatów; dedykowany obszar cyfrowy z drukarkami średniego i dużego formatu oraz skanerami cyfrowymi o wysokiej specyfikacji. Nasz kampusowy sklep z mediami ma do wynajęcia aparaty analogowe i cyfrowe oraz oświetlenie.

Połączenia kursów

Na tym kursie będziesz narażony na świat możliwości

Linki branżowe

Nasz kurs ma wiele powiązań z podobnymi instytucjami na całym świecie, w tym instytutami sztuki i wzornictwa oraz uniwersytetami w Indiach, Pakistanie, USA, Szwecji, Francji i Hiszpanii.

Profesjonalne kontakty i regularne wykłady branżowe są integralną częścią tego kursu i pozwalają uczyć się od fotografów i artystów opowiadających o swojej praktyce zawodowej. Nasze linki do przemysłu fotograficznego obejmują: Metro Imaging; Geneza; Simon Roberts Studio; Stowarzyszenie Fotografii; Królewskie Towarzystwo Fotograficzne; Fundacja Martina Parra; Galeria zdjęć; Fińskie Muzeum Fotografii; Lagos Photo Festival; Dillon + Lee Gallery, NY; Galeria wrażeń; Fotografia i centrum badań archiwalnych; Tate Modern; Galeria zdjęć Cardiff i Autograph ABP.

Ostatni wykładowcy gościnni to:

 • Martin Parr
 • Val Williams
 • Sarah Pickering
 • Helen Sear
 • Radość Gregory
 • Susan Lipper
 • Ewan Spencer
 • Eileen Perrier.

Kariera

Absolwenci tego kursu pracują w wielu powiązanych zawodach, w tym:

 • Doktorat i badania
 • Fotografia redakcyjna, moda, dokumentalna i artystyczna
 • Reklama
 • Redakcja i posty kuratorskie
 • Galeria i zarządzanie projektami
 • Pisanie
 • Nauczanie
 • Pomoc techniczna.

Dalsze badanie

Możesz podjąć dalsze badania lub badania, aby specjalizować się jeszcze bardziej.

Wymagania wstępne

Wymagania wjazdowe do Wielkiej Brytanii

 • Dyplom z wyróżnieniem lub równoważne kwalifikacje z przedmiotu lub dyscypliny pokrewnej

i / lub

 • Odpowiednie doświadczenie zawodowe, wykazujące zdolność do nauki na poziomie podyplomowym.

Uwzględnione zostaną również osoby ubiegające się o wizę, które mogą skutecznie uzasadnić przyjęcie w odniesieniu do konkretnego projektu i mogą wykazać potencjał do pomyślnego ukończenia kursu.

Międzynarodowe wymagania wstępne

Aby zobaczyć równoważne wymagania wstępne dla swojego kraju, sprawdź naszą stronę internetową.

Twoje portfolio

W przypadku tego kursu wymagamy od ciebie wzięcia udziału w dniu kandydata i przedstawienia swojego portfolio do oceny. Dalsze informacje na temat kompilacji portfela oraz szczegółowe wymagania dotyczące przykładów prac, które należy uwzględnić, będą dostępne na portalu dla kandydatów po złożeniu wniosku.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the ... Czytaj więcej

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the Creative Arts. As a specialist creative arts university, we have created a unique community for our students, where like-minded people can share in the creative process and inspire one another. Collaboration between courses is encouraged, with fine artists studying with budding filmmakers and fashion designers working alongside architects. In this way, our students benefit from exposure to a range of disciplines. Choosing to study with us will give you the freedom to discover your own personal style through a winning combination of industry-focused courses, state-of-the-art facilities, and inspirational expert staff. Pokaż mniej
Canterbury , Epsom , Farnham , Rochester , Maidstone , Molesey , Barnsley + 6 Więcej Mniej