Fotografia MA

Informacje ogólne

Opis programu

Zrób krok w BTK, aby uzyskać ekscytującą i kreatywną karierę w fotografii. W jaki sposób? Zorientowany na przyszłość akredytowany program mistrzowski w BTK - w środowisku, w którym nie ma ograniczeń dla rozwoju Twojego potencjału artystycznego, zarówno osobiście, jak i geograficznie. Praktyczne, osobiste, ze specjalnymi możliwościami międzynarodowymi - dzięki naszemu członkostwu w Laureate, największej na świecie sieci uniwersyteckiej i dużej sieci partnerskiej rozproszonej na wszystkich kontynentach.

Niezależnie od tego, czy chodzi o martwą naturę, portret społeczny, naukę, sztukę i ilustrację, czy reklamę i modę - fotografowie odnoszący sukcesy odkrywają ogromny potencjał medium, wykorzystując podejście inscenizacji. Ponadto rewolucja cyfrowa otworzyła przestrzeń dla twórców do nieskończonej liczby nowych możliwości. Ponadto ta szybko rozwijająca się technologia zmienia nasze kulturowo zakodowane postrzeganie przestrzeni i czasu w nowych trybach komunikacji.

Te przyszłe wyzwania wymagają nowych strategii i narracji od Ciebie jako fotografów, artystów i projektantów. Przygotujemy cię do tego. Program Mistrza Fotografii służy jako odskocznia, łącząc szeroko zakrojone badania z eksperymentami artystycznymi i rzemiosłem.

Portrait of a photographer covering her face with the camera.

Kariera

Stopień magistra zapewnia niezbędne kwalifikacje do pracy jako odnoszący sukcesy fotograf niezależny, jako artysta lub do objęcia wiodącej roli w agencji lub firmie, na przykład w dynamicznym przemyśle medialnym. Będziesz miał umiejętności i kompetencje w pracy w interdyscyplinarnych, wielokulturowych i międzynarodowych zespołach, które są poszukiwane w instytucjach artystycznych, agencjach projektowych, wydawnictwach i czasopismach, galeriach, przemyśle filmowym i medialnym lub na rynku sztuki.

Program Mistrza Fotografii

Celem programu magisterskiego jest zaangażowanie Cię w tworzenie intrygujących i wymagających obrazów fotograficznych. Trzon programu składa się z dwóch eksperymentalnych projektów, w których możesz opracować własną linię prac. Instrukcje i wskazówki dotyczące koncepcji i dokumentacji przepływu pracy będą stopniowo szkolić cię w samorefleksji niezbędnej do podejmowania jasnych decyzji w procesie twórczym.

Znajdowanie i tworzenie nowych trybów wizualnych, wyrażanie pytań, spostrzeżeń i narracji, które odzwierciedlają wymagania plastycznej przestrzeni dyskursu kulturowego, zapewniają historyczne uznanie i wrażliwość na przyszłe wydarzenia. Dlatego skupiamy znaczną część programu na analizie, w jaki sposób narracje są ogólnie konstruowane i formowane oraz jak działa wizualna narracja. Dalsze zajęcia teoretyczne pozwalają umieścić pracę w kontekście historycznym, społeczno-politycznym i medialno-teoretycznym.

Dzięki dodatkowemu blokowi do wyboru umożliwiamy Ci wybór z szerokiej gamy zajęć, które przekazują wiedzę na temat strategii w zakresie przedsiębiorczości i praktyk kuratorskich. Praca magisterska w trzecim semestrze obejmuje projekt fotograficzny i esej naukowy.

Ubieganie się o BTK

Możesz ubiegać się o rok z góry na semestr zimowy, który rozpoczyna się 1 października. Czekamy na Ciebie! Termin składania wniosków na semestr zimowy to 1 sierpnia. W przypadku procedury rekrutacyjnej utworzymy komisję selekcyjną składającą się z co najmniej dwóch pracowników etatowych BTK.

photography

Ostatnia aktualizacja Sie 2019

Informacje o uczelni

Private and state-accredited: The University of Applied Sciences Europe (UE) educates tomorrow's designers and decision-makers in the areas of business, sports, media & event and art & design. ... Czytaj więcej

Private and state-accredited: The University of Applied Sciences Europe (UE) educates tomorrow's designers and decision-makers in the areas of business, sports, media & event and art & design. The students become part of an innovative and international network, representing more than 100 nations at the UE campuses in Berlin, Hamburg and Iserlohn. Pokaż mniej
Berlin , Iserlohn , Hamburg + 2 Więcej Mniej