Erasmus Erasmus Mundus Joint Master Degree COSI / Komputerowe obrazowanie kolorowe i spektralne

Informacje ogólne

Opis programu

Erasmus Erasmus Mundus Joint Master Degree COSI / Computational Colour and Spectral Imaging / to dwuletni (120 ECTS) Erasmus Joint Master Degree, którego celem jest przeszkolenie nowej generacji wysoko wykwalifikowanych ekspertów przemysłowych z zakresu stosowanej kolorystyki, w różnych najnowocześniejszych branże (fotonika, optyka, obrazowanie spektralne, technologie multimedialne, grafika komputerowa i wizja) w różnych sektorach (w tym multimedia, opieka zdrowotna, kosmetyczna, motoryzacyjna, przetwórstwo spożywcze) wypełniając lukę w talentach w branży, w której działają eksperci od kolorów wysoki popyt. Dwa obszary zainteresowania to technologie spektralne i zastosowane obrazowanie kolorowe.

COSI jest oferowany przez wiodącą na świecie współpracę uniwersytecko-biznesową 4 europejskich uniwersytetów (Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii, Uniwersytet Jean Monnet, Uniwersytet w Granadzie i University of Eastern Finland ), 13 partnerów akademickich i 9 liderów przemysłu na całym świecie.126839_Logos.png

Dlaczego warto dołączyć?

Zastanawiasz się, co nas wyróżnia?

„Europejska doskonałość szkolnictwa wyższego spełniająca światowe rynki kolorów”.

# Edukacja, której nie znajdziesz nigdzie indziej

Program COSI i CIMET jest unikalny na poziomie europejskim i międzynarodowym. Kursy specjalizujące się w naukach o kolorze można znaleźć w innych szkołach wyższych, ale z pewnością możemy powiedzieć, że w nadchodzących latach staniemy się przełomowym programem dla branży.

# Europejska doskonałość akademicka i międzynarodowe uznanie

Dajemy wam to, co najlepsze, co może zaoferować europejskie szkolnictwo wyższe. COSI to Erasmus Mundus Joint Master Degree (EMJMD), co oznacza, że program został poddany przeglądowi, wybrany i otrzymał wsparcie techniczne i finansowe od Erasmusa, nowego programu ramowego Unii Europejskiej o wartości 16 miliardów euro na edukację i szkolenia. Program CIMET został uruchomiony w ramach poprzedniej generacji programu Unii Europejskiej dla szkolnictwa wyższego Erasmus Mundus.

Bycie EMJMD jest prawdziwą marką doskonałości, biorąc pod uwagę, że COSI jest jednym z 9 wspólnych studiów magisterskich, które otrzymały tę etykietę spośród 61 projektów zgłoszonych przez europejskie instytucje szkolnictwa wyższego podczas pierwszego zaproszenia do składania wniosków Erasmus.

Umiejętności i kwalifikacje, które zdobędziesz podczas programu, będą powszechnie uznawane i rozumiane przez inne instytucje edukacyjne i rynek pracy dzięki przyznawaniu 3 krajowych stopni magisterskich oraz dodatkowych unijnych narzędzi przejrzystości i uznawania, takich jak europejski system transferu i akumulacji punktów ( ECTS) i suplement do dyplomu.

# Nowe przedsięwzięcie… dostarczone przez doświadczony i doświadczony zespół

COSI to nowy program oparty na 10 latach ścisłej współpracy partnerów, zaufania, osiągnięć i wyciągniętych wniosków. Więc nawet jeśli ubiegasz się o pierwsze nabór, nie bój się doświadczać wielu prób i błędów: wiemy, jak utrzymać statek na stałym poziomie.

CIMET (Color in Informatics and Media Technologies), od 2008 roku przeszkolił 87 absolwentów, obecnie liderów w dziedzinie nauk o kolorze i obrazowania.

# Prawdziwie międzynarodowy program

Programy są otwarte dla wszystkich narodowości i są w 100% nauczane w języku angielskim. Otrzymaliśmy wnioski z co najmniej 39 różnych krajów na pierwsze zaproszenie do składania wniosków COSI i pierwsze pobranie. Będziesz miał zatem niepowtarzalną okazję dołączyć do społeczności kolegów studentów i absolwentów, pochodzących z bardzo różnych horyzontów i przedstawiających różne perspektywy programu.

Studiujesz na 2 lub 3 europejskich uniwersytetach, we Francji, Hiszpanii i (w zależności od „preferowanej specjalizacji”) w Norwegii lub Finlandii z międzynarodowym wykładem lokalnych i międzynarodowych wykładowców gościnnych. Będziesz trenować w jednym z 12 krajów europejskich i azjatyckich (i wciąż rośnie), w których znajdują się centra badawcze i firmy partnerów COSI.

Jako absolwenci Erasmus Mundus weźmiesz udział w Erasmus Student Network (ESN), która jest największym stowarzyszeniem studentów w Europie.

Szczególną uwagę zwrócono na to, abyś mógł w pełni wykorzystać to międzynarodowe doświadczenie: kursy językowe w kraju goszczącym, nauka projektowania sprzyjająca rozszerzonym doświadczeniom międzykulturowym oraz usługi sieciowe to kilka przykładów tego, co można znaleźć w tym zmieniającym życie doświadczeniu, które cię przygotuje na stanowiska wymagające zwinnych i międzynarodowych profesjonalistów o wysokich umiejętnościach miękkich.

# Dostosowane usługi akademickie i administracyjne

W „rodzinie” nie pozostaniesz sam.

COSI i CIMET oferują szeroką gamę technologii uczenia się zaprojektowanych w celu maksymalizacji efektów uczenia się, w oparciu o własny tryb uczenia się. Godną uwagi cechą tego wsparcia akademickiego jest to, że każdemu uczniowi opiekuje się doradca akademicki.

Abyś mógł skoncentrować się na nauce, personel jest tutaj, aby Twoje życie administracyjne było jak najłatwiejsze. Oznacza to, że od aplikacji online do ukończenia szkoły będziesz mieć jeden administracyjny punkt kontaktowy i osobę kontaktową. Oznacza to również, że nie będziesz musiał osobiście zajmować się kwestiami związanymi z mieszkalnictwem, ubezpieczeniami i biurokracją w każdym kraju, a otrzymasz wsparcie w sprawach związanych z imigracją.

# 2 lata mojego życia w najlepszych możliwych warunkach

Będziesz mieszkać w bezpiecznych krajach i miastach.

A ponieważ życie studenckie Erasmus Mundus nie polega wyłącznie na studiowaniu, zyskasz dzięki kampusowi rozległe usługi zdrowotne, żywnościowe, sportowe i kulturalne.

# Dostęp do zasłużonych stypendiów wśród najbardziej hojnych na świecie

Wsparcie finansowe ERASMUS i bliskie kontakty z partnerami przemysłowymi pozwalają nam zaoferować ambitną strategię stypendialną w celu przyciągnięcia najlepszych studentów z zagranicy. Na podstawie twoich osiągnięć akademickich możesz otrzymać zasiłek do 50 000 EUR i do 1200 EUR miesięcznie podczas stażu. Wystarczająco duży, aby cieszyć się krajem, w którym się zatrzymasz, biorąc pod uwagę lokalne koszty utrzymania.

Oznacza to również, że jako studenci będący sponsorami, możesz być pewien, że dołączysz do społeczności studentów o wybitnych doświadczeniach akademickich i zawodowych.

# Zdobądź wymarzoną pracę jeszcze przed ukończeniem studiów

Rozwiązanie problemu braków talentowych naszych partnerów przemysłowych jest głównym celem inicjatywy COSI Master. Nic dziwnego, że twoje szanse na zatrudnienie będą naszym priorytetem.

Naszą ambicją jest, aby odpowiedni odsetek studentów COSI dostał pracę podczas nauki, poprzez sieć COSI, imprezy rekrutacyjne i obowiązkowe staże. Ustaliliśmy ambitny, ale możliwy do osiągnięcia cel 100% stopy zatrudnienia w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

Szersze uznanie marki COSI w stosunku do branż, zaangażowanie strukturalne naszych partnerów przemysłowych od projektu COSI po działania dydaktyczne i rozwój strategiczny, włączenie innowacyjnych programów i miękkich umiejętności do programu nauczania: to tylko kilka kroków, które podjęliśmy, aby zapewnić dostaniesz satysfakcjonującą i znaczącą pracę.

Wskaźnik zatrudnienia w CIMET wynosi powyżej 95%, a 75% absolwentów realizuje doktoraty. studia.

# Bądź na krawędzi innowacyjnych technologii i produktów w dziedzinie nauk o kolorze

Sesje laboratoryjne i analizy przypadków przemysłowych pozwolą Ci na zastosowanie najnowszych urządzeń przemysłowych oraz najlepszych technologii i produktów, takich jak czujnik Microsoft Kinect, system Emotiv EEG i szkło Google. Jako student będziesz mieć dostęp do obiektów (jednostek badawczych, laboratoriów) wszystkich naszych partnerów akademickich i przemysłowych.

W szybko rozwijających się sektorach ekspozycja ta umożliwi wejście na rynek pracy z silną przewagą konkurencyjną.

# Bądź częścią odpowiedzialnego przedsięwzięcia, które maksymalizuje skutki społeczne

Dbamy o to, co najważniejsze: ludzi i środowisko. Ten potrójny wynik ma całe znaczenie, gdy:

  • Wspieranie równości płci na poziomie studentów i wykładowców;
  • Minimalizuj nasz wpływ na środowisko;
  • Zapewnienie niedyskryminacyjnej selekcji i wsparcia dla osób niepełnosprawnych, aby mogły one w pełni zaangażować się w program COSI i uczestniczyć w życiu społeczności COSI;
  • Monitor
Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuo ... Czytaj więcej

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuopio Pokaż mniej
Joensuu , Kuopio + 1 Więcej Mniej