Czechy

Studia w Czechach

Republika Czeska może poszczycić najstarszą instytucją szkolnictwa wyższego w Europie Środkowej, Charles University. W mieście Praga, Szkoła została założona w 1348 roku.

Nowoczesne Czech szkolnictwo wyższe wykorzystuje trzy struktury cyklu studia licencjackie, magisterskie i stopni doktorskich. Instytucje szkolnictwa wyższego są podzielone na uczelni i nie-uniwersytetach. Non-uniwersytety zazwyczaj zapewniają tylko tytuł licencjata, a uniwersytety programów studiów na wszystkich poziomach studiów i dyscyplin naukowych.

Republika Czeska ma 26 publicznej, 2 stan, i 44 prywatnych szkół wyższych. Obie instytucje państwowe są wyspecjalizowane szkoły prowadzone przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.Podsumowując, szkół oferuje magistra w szerokim zakresie dziedzin, w tym architektury, historii sztuki, rzeźba, teatr studia teologiczne, inżynieria, informatyka, chemia, fizyka, nauki przyrodnicze, biznesu, nauki społeczne, leśnictwa, edukacji i wiele innych. Wiele prywatnych instytucji koncentrują się na konkretnych dziedzinach nauki takich jak biznes.

 

Dlaczego warto studiować w Czechach?

Republika Czeska ma długą tradycję wysokiej jakości kształcenia i badań naukowych, zwłaszcza w dziedzinie nauki, techniki i medycyny. Zagraniczni studenci znajdą przyjazną atmosferę, obecnie ponad 37.000 studentów zagranicznych studiujących w czeskich szkołach.

Wiele programów oferowane są w języku angielskim i innych językach niż czeski. Ponadto Mater of Business Administration (MBA) stopni rośnie popularność, większość programów MBA używać case-study podejście.


Czesne i czas trwania programu

Zgodnie z prawem, nauka jest bezpłatna dla wszystkich narodowości na wszystkich publicznych szkół wyższych w Czechach. Niektóre opłaty mają zastosowania, np. przyjęć, rozszerzenia badań poza pierwotnym terminie, badania podejmowane oprócz studenta pierwotnego planu i opłat za studia w języku innym niż Caech.

Instytucje prywatne ustawić własne czesne, a te zazwyczaj wahają się od $ USA 2000 USA 15.000 dolarów rocznie.

Magisterskie stopnia może trwać od jednego do trzech lat. Magisterskie są bardzo teoretyczne i studenci są zobowiązani do podjęcia ostatecznej egzamin państwowy i obronić pracę dyplomową na forum publicznym.

 

Academic Year

Dokładne daty rozpoczęcia są ustalane przez poszczególne instytucje, ale większość rozpoczęciem roku akademickiego, w październiku. Ponadto większość instytucji podzielić rok akademicki w dwóch 20-tygodniowych semestrów zimowych i letnich, każdy zawierający 15 tygodni instruktażowe okresu, pięć tygodni egzaminy i wakacje. Dwa wakacyjne miesiące jest zazwyczaj w lipcu i sierpniu.

 

Post-Graduate Opportunities

Istnieje wiele możliwości zatrudnienia w Republice Czeskiej po uzyskaniu tytułu magistra dla wszystkich studentów, niezależnie od narodowości. Jedna trzecia dyrektorów firm w Republice Czeskiej są cudzoziemcy. Choć firma jest coraz prowadzone w języku angielskim, uczniowie, którzy podjęli studia w języku czeskim lub już biegły w czeskim znajdzie przewagę w uzyskaniu zatrudnienia.

 

Wymagania wizowe

Wszyscy studenci zagraniczni wymagają wiz długoterminowych dla studiować w Czechach. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie internetowejcz / mvcren / article / informacje-dla-szkół-and-students.aspx "> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Długoterminowe wizy studenckie mogą brać 3-4 miesiące do uzyskania, więc uczniowie powinni planu.
Ubezpieczenie zdrowotne

Studenci z krajów członkowskich UE, Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria mogą korzystać z europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego dostarczonych przez ich kraju do uzyskania świadczeń medycznych.

Studenci z innych krajów nie są uprawnieni do publicznego ubezpieczenia zdrowotnego i musi wykupić komercyjne ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje co najmniej € 30.000 wartości opieki. Studenci na długoterminowe pobyty są zobowiązane do przedstawienia dowodu wpłaty składki.

W dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego, wszystkie główne szpitale akceptuje główne karty kredytowe lub gotówki jako zapłaty za leczenie.

 

 

Porady

Istnieje wiele organizacji studenckich w Czechach poświęconych pomocy studentom.Organizacje te obejmują Erasmus Student Network i Międzynarodowe Stowarzyszenie dla wymiany studentów dla Technical Experience ( IAESTE ).

Studenci nie biegły w czeskim znajdą wiele kursów w Republice Czeskiej, aby pomóc im. Mimo, że te kursy zwykle wymagają dodatkowej opłaty, niektóre są objęte stypendia. Instytut Języka i studiów przygotowawczych przewiduje wiele kursów dla studentów z braków językowych, w tym intensywnych kursów i kursów online.

O Czechach

Republika Czeska znajduje się w Europie Środkowej i posiada bogatą historię kultury i stylu życia. Kraj jest śródlądowe i graniczy z Austrią, Niemcami, Polską i Słowacją. Choć Republika Czeska jest członkiem Unii Europejskiej, walutą jest korona czeska (CZK). Kraj jest również członkiem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Republika Czeska jest szczególnie dobrze znana długiej historii produkcji wysokiej jakości instrumentów muzycznych, w tym instrumenty dęte, fortepiany, organy rur i instrumentów smyczkowych, znanych marek m.in. Amati, PETROF, Reiger-Kloss i Strunal.

Republika Czeska ma bogatą kulturę sztuki, w tym opery, filmów, tańca i teatru. Studenci będą również znaleźć wiele ciekawych muzeów i piękne ogrody i parki do odwiedzenia w czasie wolnym. Znani czeskie specjały kuchni m.in. noodle zupa z kluseczkami z wątróbki, krzyżową pieczona z sosem śmietanowym, gulasz i smażony ser.

 

Klimat

Ogólny klimat jest umiarkowany, a wszystkie cztery pory roku występują w Republice Czeskiej. Średnie temperatury uruchomić od niskiego -4 stopni C w styczniu do wysokiej z 24 stopni C w lipcu. Lokalizacje w pobliżu gór granicznych są znacznie chłodniejsze.

 

Koszty życia

Koszt życia w Czechach jest znacznie niższy niż w większości krajów Europy Zachodniej. Miesięczne wydatki, z wyłączeniem jakiejkolwiek czesnego lub opłat, będą około $ US 350 do $ US 750. Zagraniczni studenci powinni uzyskać międzynarodową legitymację studencką (ISIC) przed wyjazdem z własnego kraju, to karta może być używana do różnych zniżek w restauracjach, teatry, muzea, koncerty i usługi transportowe.

Zagraniczni studenci mogą działać w celu uzupełnienia ich dochodów, ale muszą mieć pozwolenie pracy.Pozwolenie na pracę nie jest wymagane, jeżeli student jest w wieku do 26 lat i pracuje mniej niż 7 kolejnych dni kalendarzowych lub 30 dni łącznie w ciągu jednego roku.