Chiny

Studia w Chinach

Szkolnictwo wyższe w Chinach

Chiny mają ponad 2000 szkół wyższych, które oferują kawalerów, kapitanów oraz Doktoranckie. Instytuty szkolnictwa wyższego koncentruje się we wschodniej części kraju. Chiny znajdują się obecnie około 300.000 zagranicznych studentów, większość zagranicznych studentów są z krajów azjatyckich, Rosja, Stany Zjednoczone i Francja.

Chociaż raz bardzo regulowane przez rząd, chińskie uczelnie teraz mają znaczną autonomię w wyborze programów akademickich i strukturę organizacyjną, co w wielu szkołach bardziej atrakcyjny dla zagranicznych studentów.

 

Dlaczego warto studiować w Chinach?

Wiele osób uzyskać stopień Master 's w Chinach doświadczeń kulturowych i językowych. Ponadto, koszt studiów magisterskich jest znacznie niższa niż w Europie, Stanach Zjednoczonych, a nawet większość krajów azjatyckich.Chiny dobrze traktowane studiów magisterskich w dziedzinach takich jak inżynieria, nauki, ekonomii i administracji, a także unikalne programy w dziedzinach takich jak język chiński i sztuk walki. Mimo, że większość programów studiów magisterskich wymaga biegłości w wielu chińskich, programy oferowane są w języku angielskim, szczególnie dla dyscyplin inżynierii i biznesu.

 

Uniwersytety

Ostatnie reformy rządowe i inwestycje zostały przeniesione trzy chińskie szkoły do pierwszej 200 w rankingu przez Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata (ARWU) - Peking University, Shanghai Jiao Tong University i Zhejiang University. Chiny ustanowił ARWU do wykorzystania jako punkt odniesienia dla oceny jakości chińskich wyższych uczelniach.

Magister są dostępne w szerokim zakresie dziedzin, takich jak medycyna, zarządzania, ekonomii, inżynierii, filozofii, prawa, edukacji, historii, nauk przyrodniczych, a nawet nauk wojskowych. Dla zainteresowanych studiowaniem głównie języka chińskiego i kultury badań, niektóre instytucje oferują specjalne programy dla studentów międzynarodowych, takich jak Pekin i Uniwersytet Języka Kultury.

 

Czesne i czas trwania programu

Czesne i opłaty zwykle uruchomić około 1000 dolarów - 2000 dolarów za semestr w dolarach amerykańskich w zależności od szkoły i programu studiów. Magisterskie stopnia trwać 2-3 lat (4-6 semestrów), aby zakończyć. Konstrukcyjne i techniczne stopni zazwyczaj wymagają 3 roku studiów.

 

Academic Year

Rok akademicki opiera się na dwa semestry, jesienią i wiosną.Semestr jesienny rozpoczyna się we wrześniu i kończy się pod koniec stycznia lub na początku lutego i semestr letni trwa od lutego do czerwca.

 

Post-Graduate Opportunities

Wiele chińskich uniwersytetów nadal walczyć ze skutkami rewolucji kulturalnej, a tylko około 30 procent profesorów uczelni mają stopnie naukowe. W rezultacie, istnieje wiele możliwości zatrudnienia dla osób z wysokimi stopniami naukowymi, aby uczyć się w Chinach. Non-chiński magisterskich absolwenci studiów będą również bardzo poszukiwane przez firmy na całym świecie, które robią interesy z Chinami.

 

Wymagania wizowe

Wszyscy studenci potrzebują wizy. Istnieją dwa rodzaje wiz dla studentów studiów visa (X-visa), który jest na programy trwające dłużej niż sześć miesięcy, a Visa Business (F-visa) dla programów mniej niż sześć miesięcy. Proces ubiegania się o wizę trwa 2-4 tygodni.W niektórych przypadkach studenci mogą przybyć w Chinach z wizą turystyczną, a następnie przekonwertować go do ubiegania się o wizę.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Uczelnie zapewniają ubezpieczenie zdrowotne za około 100 dolarów (US) rocznie. Studenci muszą posiadać aktualne badania lekarskie, zanim będą mogli rozpocząć studia, które mogą uzyskać w swoim kraju lub po przybyciu do Chin. Egzamin w Chinach kosztuje około 100 dolarów (US).

 

Porady

Chińska waluta nazywa się renminbi, w skrócie RMB. Jednostki RMB są w Yuan, zwany też czasami Jiao i Fen. Stosowanie waluty obcej w Chinach jest zabronione, ale banki i liczne hotele świadczące usługi wymiany.

MasterCard, Visa, American Express, Diners Club, JCB i karty są tylko karty kredytowe akceptowane obecnie w Chinach.

Językiem urzędowym w Chinach jest Standardowy Mandarin, który jest oparty na dialekcie mandaryńskim wypowiedziane w Pekinie.Jednak tylko 70 procent ludności posługuje się językiem mandaryńskim jako językiem ojczystym i wiele istnieją różne dialekty regionalne w całym kraju.

Przyszli studenci powinni pracować z chińskiej ambasadzie w swoim kraju, aby zapewnić wszystkim imigracja i inne wymagania wstępne zostały spełnione przed wyjazdem do Chin.

O Chinach

Chińska Republika Ludowa znajduje się we wschodniej i środkowej części Azji, graniczy z Oceanem Spokojnym i 14 innych krajach, w tym w Indiach, Wietnamie i Korei Północnej. Chiny są największym na świecie pod względem liczby ludności, z czego ponad 1,3 mld obywateli. To jest czwartym na świecie krajem pod względem masy ziemi i zróżnicowana geografia obejmuje lasy, plaże, góry, pustynie i 7600 wysp. Nowoczesne Chiny łączy 5000 lat historii z wysokiej technologii i miasta tętniące życiem. Oprócz głównych gałęzi przemysłu, takich jak elektronika, Chiny są jednym z największych na świecie eksporterów rolnych.

 

Klimat w Chinach

Ponieważ Chiny to bardzo duży kraj, klimat zmienia się znacząco w różnych miejscach, od słonecznych plaż w chłodnych górach. Jednak kraj w ogóle cieszy się umiarkowanym klimatem przez cały rok.Zimy są zimne i suche, a temperatury na południu będących nawet o 40 stopni Celsjusza cieplej niż na północy. Lata bywają deszczowe, z mniejszymi różnicami temperatur. Południowo-wschodniej części kraju, otrzymuje najwięcej deszczu i na północny zachód najmniej.

 

Kultura

Chociaż istnieje 56 odrębnych grup etnicznych w Chinach, ponad 90 procent ludności to Chińczycy Han. Wartości społeczne są oparte na konfucjańskiej i zasad Tao religijnych i wartości biznesowych relacji kulturowych, a nie sztywnych zasad eksploatacji.

Chińczycy mają długą i odrębną historię literatury, muzyki, sztuki, architektury, sztuk walki i mody. Duże kulturalnych miejsc m.in. Zakazane Miasto i 798 Art District w Pekinie, Tian Tan Budda w Hong Kongu, a 2000-letniego Wielkiego Muru.

Kuchnia chińska jest w niezliczonych odmianach w różnych regionach i jest uważany za jeden z najlepszych na świecie.

 

Koszty życia

Całkowity koszt życia jest bardzo niska, od około 200 dolarów - 400 dolarów (US) miesięcznie, zależnie od lokalizacji, większe miasta są na ogół droższe, ale nadal bardzo rozsądne. Od kilku chińscy obywatele własnych samochodów, transportu publicznego, takich jak autobusy i kolej są dobrze rozwinięte i tanie w użyciu.

Uczelnie

Szkoły i uczelnie w Chiny

Szkoły i uczelnie on-line w Chiny