Magister ekonomii i biznesu

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 2

Opis programu

Czy interesują Cię wysokiej klasy badania w dziedzinie ekonomii i biznesu? Czy jesteś gotowy na wyzwanie intelektualne? To jest program dla ciebie.

** Najwyżej oceniany program i najlepszy magister ekonomii i biznesu w Holandii - Przewodnik po szkolnictwie wyższym Masters 2019. **

* * Najlepszy (badawczy) magister w Holandii i najwyżej oceniany program - Higher Education Guide Masters 2018. **

** Najwyżej oceniany program w 2017, 2016 i 2014 r. **

Magister nauk ekonomicznych i biznesowych to dwuletni program, otwarty dla jasnych i ambitnych studentów. Ten program zapewnia gruntowną podstawę do badań akademickich w dziedzinie ekonomii i biznesu. Celem programu jest zakwalifikowanie cię do kariery naukowej. Dlatego kładzie się duży nacisk na umiejętności naukowe i akademickie. Możesz wybrać jeden z trzech różnych profili:

 1. Analityka biznesowa i ekonometria
 2. Badania biznesowe
 3. Ekonomia

Będziesz uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez najlepszych badaczy, nie tylko z Groningen, ale także z naszych sieci krajowych i międzynarodowych. Mały program zapewnia intensywną wymianę wiedzy, zarówno między wykładowcami i studentami, jak i między samymi studentami. Ponadto, każdy uczeń jest indywidualnie nadzorowany przez ekspertów w dziedzinie zainteresowań studenta.

Po co studiować ten program w Groningen?

Program został wybrany „Najlepszym magistrem i najlepszym magistrem badań w Holandii” w 2018 r., „Najlepszym magistrem badań w Holandii” w 2012, 2015 i 2016 r. I oznaczony jako „Najlepszy program” w 2014 i 2016 r. Studenci są indywidualnie nadzorowani przez - badacze jakości i kładzie się duży nacisk na szkolenie umiejętności badawczych, a także pogłębianie i poszerzanie wiedzy.

Research Master to międzynarodowy program akredytowany, zapewniający wysokiej jakości edukację spełniającą zarówno standardy AACSB, jak i EQUIS, do którego tylko jeden procent uniwersytetów dociera na całym świecie.

Program

1 rok

Główny program badań składa się z 3 różnych profili: Business Analytics

Kursy

 • Obieralny kurs
 • Nauka i praktyka badań (10 WE)
 • Filozofia nauki i metodologia badań (5 WE)
 • Kursy profilowe (30 WE)
 • Kursy metod badawczych (10 WE)

Rok 2

W drugim roku studenci dalej specjalizują się w swojej dziedzinie badawczej i biorą przedmioty do wyboru 25EC i kurs badawczy 5EC. W ostatnim semestrze studenci piszą pracę magisterską z badań 30EC.

Kursy

 • Pisanie artykułów naukowych dla ReMa (5 EC)
 • Przedmioty do wyboru (25 WE)
 • Praca magisterska RM E

Studiować za granicą

 • Studia za granicą są opcjonalne

Warunki przyjęć

Dyplom holenderski

Specyficzne wymagania

Więcej informacji

Wcześniejsza edukacja

Wstęp do programu RM jest selektywny, oparty na dokładnej ocenie wyników badań, osobistych kompetencji i motywacji. Zasadniczo studenci z dyplomem licencjata z ekonomii lub biznesu kwalifikują się do programu RM.

Ponadto studenci z tytułem licencjata w pokrewnej dziedzinie, takiej jak psychologia lub socjologia, mogą zostać przyjęci na niektóre profile programu. Komisja rekrutacyjna RM (wyznaczona przez komisję egzaminacyjną) decyduje o przyjęciu. Komisja rekrutacyjna składa się z dyrektora studiów podyplomowych i dyrektorów programów badawczych.

Silna motywacja i talent do badań naukowych, czego przykładem jest list motywacyjny, artykuły szkoleniowe, praca magisterska i działania wymienione w życiorysach;

Doskonała znajomość odpowiednich dziedzin i metod, których przykładem są oceny BSc lub MSc oraz wyniki GMAT lub GRE (kod SOM GMAT to 7207). Zasadniczo studenci muszą ukończyć studia licencjackie lub magisterskie ze średnią oceną 8 (w skali 10-punktowej) i oceną pracy licencjackiej co najmniej 8;

Dobre umiejętności czytania, pisania i mówienia w języku angielskim, czego przykładem jest wynik TOEFL wynoszący co najmniej 90 (internetowy) z mówieniem co najmniej 20 i pisaniem co najmniej 24. Kod TOEFL SOM to 9077.

Alternatywnie, wynik co najmniej 6,5 (mówienie co najmniej 6, pisanie co najmniej 6,5) powinien zostać uzyskany na teście IELTS z znajomości języka angielskiego.

Inne wymagania wstępne

Data złożenia wniosku o stypendium: 1 stycznia

Data złożenia wniosku (dostępne ograniczone stypendia): 1 maja

Międzynarodowy dyplom

Specyficzne wymagania

Więcej informacji

Test językowy

IELTS Ogólny wynik akademicki 6,5 (mówienie 6, pisanie 6,5); Ogólny wynik TOEFL w Internecie 90 (Mówienie 20, Pisanie 24); C1 Advanced, C2 Proficiency (z minimalnym wynikiem 180); test centrum językowego na University of Groningen (mówienie B2, pisanie C1).

Wcześniejsza edukacja

Wstęp do programu RM jest selektywny, oparty na dokładnej ocenie wyników badań, osobistych kompetencji i motywacji. Zasadniczo studenci z dyplomem licencjata z ekonomii lub biznesu kwalifikują się do programu RM.

Ponadto studenci z tytułem licencjata w pokrewnej dziedzinie, takiej jak psychologia lub socjologia, mogą zostać przyjęci na niektóre profile programu. Komisja rekrutacyjna RM (wyznaczona przez komisję egzaminacyjną) decyduje o przyjęciu. Komisja rekrutacyjna składa się z dyrektora studiów podyplomowych i dyrektorów programów badawczych.

 • Silna motywacja i talent do badań naukowych, czego przykładem jest list motywacyjny, artykuły szkoleniowe, praca magisterska i działania wymienione w życiorysach;
 • Doskonała znajomość odpowiednich dziedzin i metod, których przykładem są oceny BSc lub MSc oraz wyniki GMAT lub GRE (nasz kod GMAT to 7207). Zasadniczo studenci muszą ukończyć studia licencjackie lub magisterskie ze średnią oceną 8 (w skali 10-punktowej) i oceną pracy licencjackiej co najmniej 8. Studenci z odpowiednim dyplomem z holenderskiego uniwersytetu nie trzeba podawać wyniku GMAT ani GRE.
 • Dobre umiejętności czytania, pisania i mówienia w języku angielskim, czego przykładem jest wynik TOEFL wynoszący co najmniej 90 (internetowy) z mówieniem co najmniej 20 i pisaniem co najmniej 24. Kod TOEFL SOM to 9077.
 • Alternatywnie, wynik co najmniej 6,5 (mówienie co najmniej 6, pisanie co najmniej 6,5) powinien zostać uzyskany na teście IELTS z znajomości języka angielskiego.
Inne wymagania wstępne

Data złożenia wniosku o stypendium: 1 stycznia

Data złożenia wniosku (dostępne ograniczone stypendia): 1 maja

Terminy składania wniosków

Rodzaj studenta Ostateczny termin Rozpocznij kurs
Holenderscy studenci

01 maja 2020 r

01 września 2020 r

Studenci z UE / EOG

01 maja 2020 r

01 września 2020 r

studenci spoza UE / EOG

01 maja 2020 r

01 września 2020 r

Czesne

Narodowość Rok Opłata Formularz programu
UE / EOG 2019-2020 2083 EUR pełny etat
spoza UE / EOG 2019-2020 14650 € pełny etat
UE / EOG 2020-2021 2143 € pełny etat

Perspektywy pracy

Jako absolwent Research Master in Economics and Business, jesteś idealnie przygotowany, aby zostać doktorem nauk humanistycznych. student lub uzyskać stanowisko badawcze w organizacji publicznej lub prywatnej. Do tej pory absolwenci tego programu uzyskali stopień doktora. stanowiska między innymi na uniwersytetach w Antwerpii (Belgia), Bocconi (Mediolan, Włochy), Rotterdamie, Sydney (Australia) i oczywiście Groningen.

Ponieważ wszystkie nasze programy są akredytowane przez EQUIS i AACSB - standard, do którego dociera tylko jeden procent uniwersytetów na całym świecie - twój stopień będzie bardzo ceniony na rynku pracy.

Wydział Ekonomii i Biznesu oferuje szereg udogodnień, które pomagają studentom studiów magisterskich w przygotowaniu się do rynku pracy poprzez, na przykład, przyszłą rozmowę o pracę, warsztaty oceny pracy i próbną rozmowę kwalifikacyjną.

Usługi kariery FEB

Aby wesprzeć Cię w rozwoju kariery i wzmocnić umiejętności związane z zatrudnieniem, nasze Usługi Kariery FEB umożliwiają osiągnięcie sukcesu przez całe życie poprzez różne usługi kariery podczas studiów.

Badania

Łączenie edukacji z badaniami i przygotowaniem do kariery

Program studiów koncentruje się na umiejętnościach naukowych i akademickich. Zanim uczniowie będą mogli wnieść swój wkład w dziedzinę studiów, będą musieli dowiedzieć się wiele na ten temat i mieć wystarczającą wiedzę na temat metod i technik badawczych. Studenci otrzymają zatem z jednej strony pogłębioną wiedzę na temat określonej dziedziny ekonomii i biznesu, z drugiej zaś zostaną przeszkoleni w zakresie szerokiej gamy metod badawczych.

Specjalistyczne kursy oferowane w ramach Research Master odzwierciedlają najnowocześniejsze badania przeprowadzone przez doświadczonych naukowców w swoich dziedzinach. Co więcej, studenci Research Master są indywidualnie nadzorowani w swoim obszarze zainteresowań przez uznanych badaczy.

Ostatnia aktualizacja Październik 2019

Informacje o uczelni

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Czytaj więcej

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Pokaż mniej
Groningen , Leeuwarden + 1 Więcej Mniej

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited