Austria

Studia w Austrii

Szkolnictwo wyższe w Austrii

Austria oferuje postsecondary edukacji nadzorowane i finansowane przez Federalne Ministerstwo Nauki i Badań. Austria 's 11 prywatnych uczelni i 23 uczelni publicznych zapewnić studentom pełną listę programów studiów i systemu szkolnictwa wyższego, które teraz służy do mas, a nie elity, jak to miało miejsce przed 1960. Wszyscy studenci w jednym czasie były wolne do zastosowania do publicznej uczelni, a głównym w każdej dziedzinie studiów chcieli, procedury, które w ostatnim czasie kilka zmian. Chociaż Austria nadal pozwala kwalifikujące uczniów do głównych w kilku przedmiotów jednocześnie, sektor rządowy odpowiedzialny za system edukacyjny ma teraz nałożyć ograniczenia w miejscu na kilka dziedzin nauki. Obecnie, te tematy to: psychologia, biologia, stomatologii, medycynie, naukach ekonomicznych, dziennikarstwo i weterynaria.

Począwszy od roku 2001, uczniowie uczęszczający austriackiego uniwersytetu nie mogą korzystać z bezpłatnego kształcenia. Jednak studenci z Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), którzy ukończą swoje progam stopni w minimalnej ilości czasu (trzy lata), nie trzeba płacić za ich edukację. Inni studenci muszą płacić czesne w wysokości € 370 ($ 500) za okres, jeśli są obywatele Austrii i € 700 (950 dolarów), jeśli nie są obywatele Austrii.

Uzyskanie stopnia Bachelor 's w Austrii trwa zwykle trzy lata. Zdobywając tytuł magistra lub doktora na ogół zajmuje kolejne dwa, trzy lata, w zależności od typu obiektu i specyfikacji, w którym student zapisuje.

 

Wyższe szkoły zawodowe (Fachhochschulen)

Wyższe szkoły zawodowe różnią się od tradycyjnych uniwersytetów austriackich, że są one dostosowane, aby pomieścić uczniów, mające na celu naukę umiejętności praktycznych nad wiedzą akademicką.Jako student uczestniczy w Fachhochschule, nie będzie mógł wybrać swoje kursy tak swobodnie, jak może być na uczelni akademickich zorientowanych. Ma to zapewnić, że wszyscy studenci wprowadzając University of Applied Science absolwenta w ciągu zalecanych trzech lat.

 

Uczelnie prywatne austriackie

Od 2001 r. wszystkie uczelnie prywatne muszą być akredytowane przed ich prawnie dozwolone dać stopnie naukowe. Federalne Ministerstwo Edukacji, Nauki i Kultury ma prawo do świadczenia akredytacji. Obecnie, 13 prywatnych uczelni działających w Austrii są w pełni akredytowane. Niektóre z nich obejmują Europejski Uniwersytet Pokoju, Sigmund Freud University (Wiedeń) i Paracelsus Medizinische Privatuniversität (Salzburg).

 

Stopnie naukowe

Stopień Magister to pierwszy stopień przyznane studentom, którzy będą prowadzili 05:56 kurs lat w naukach społecznych, nauk przyrodniczych, humanistycznych, prawa lub ekonomii. Studenci na kierunku rolnictwo lub inżynierii otrzyma Diplom-Ingenieur po ukończeniu studiów. Ostatnio niektóre austriackie uniwersytety zaczęły wydawać Bachelor 's stopni przed Magister lub Mistrza ' s stopnia.

Medycyna jest tylko obszar badań, w którym student może uzyskać stopień naukowy doktora po upływie co najmniej sześciu lat uczęszcza na uniwersytet. Wiele dziedzin nauki, w tym medycyny, zapotrzebowanie, że studenci napisać i wygłosić referatu nazywany Diplomarbeit, który zazwyczaj średnie co najmniej 100 stron.

 

Wybitni uniwersytetów austriackich

Założona w 1365, Uniwersytet w Wiedniu jest najbardziej znany z Austria 's uczelni i oferuje trzy ośrodki i 15 wydziałów, które zawierają wydziałów informatyki, psychologii, biznesu i ekonomii, fizyki, chemii i matematyki. Są też centra dla Biologii Molekularnej, translatoryki i Nauki Sport. Dwa inne top austriackie uniwersytety są Uniwersytet w Innsbrucku i Karl-Franzens-Universität Graz.


Stosując się do austriackiego Uniwersytetu

Aby zastosować jako licencjackich (tzw. "Pierwszy cykl "), student powinien mieć ważny certyfikat od ich poprzedniej szkole, stwierdzające, że posiadają odpowiednie kwalifikacje, aby wprowadzić uczelni. Studenci, którzy są członkami EOG, musi ukończyć szkołę średnią przed kwalifikacjami do udziału w austriackiej uczelni.Możesz również zostać poproszony o udowodnienie, można mówić po niemiecku i angielsku, jak również podjęcia dodatkowych klas kwalifikacyjnych, jeżeli jest to konieczne.

Zanim studenci mogą ubiegać się Magister 'programu s w Austrii, musi zyskali Bachelor ' stopnia s lub inny równoważny stopień do dyplomu Bachelor 's zgodnie z wymaganiami edukacyjnymi Austrii.

Niektóre z bardziej konkurencyjnych programów studiów w Austrii przyjąć studentów według klas średnich punktowych zaczerpniętych z poprzedniej pracy w szkole. UE studenci mogą przekształcić swoje GPA do austriackiego systemu za pomocą EGC (European klasa Converter). Pokoje dla europejskich studentów może uzyskać dostęp do standardowego porównania klas wykres używane przez europejskich studentów do obliczenia ich austriackiego GPA.

Niemiecki jest językiem wykładowym w Austrii. Studenci są zobowiązani do przedstawienia dowodu znajomości języka niemieckiego, dostarczając wyniki otrzymane z poprzednich badań lub dyplomów uzyskanych od podejmowania kursy języka niemieckiego.

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Unia Europejska i studenci EOG muszą mieć swoją Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego z nich, podczas gdy uczestniczy austriackiego uniwersytetu. Zagraniczni studenci mogą albo uzyskać pomoc publiczną austriackiej ubezpieczenie medyczne lub ubezpieczenie zdrowotne zakupu od prywatnego przewoźnika.

 

Dlaczego warto studiować w Austrii?

Oferujący niezwykle rozwiniętą społecznej gospodarki rynkowej, różnorodne możliwości zatrudnienia i jeden z najwyższych standardów życia na świecie, Austria jest jednym z najlepszych 15 najbogatszych krajów na świecie. Z kwitnącego przemysłu turystycznego, fascynujących historycznych zabytków i pięknej górskiej scenerii, Austria pozostaje popularny wśród europejskich i zagranicznych urlopowiczów, jak i studentów, którzy chcą prowadzić szkoły wyższe stopnie z prestiżowej uczelni austriackiej.

O Austrii

Austria jest oficjalnie zwane Republiką Austrii, w kraju, który jest politycznie za republiką federalną i liczy ponad osiem milionów ludzi, obywateli. Austria graniczy od północy Niemiec i Czech; Słowacji i Węgier na jego wschodniej stronie, Włochy i Słowenię na południu i Liechtensteinu i Szwajcarii na zachód. Dziewięć krajów związkowych podzielone na dzielnice składają Austria 's 84000 kilometrów kwadratowych ziemi (33000 mil kwadratowych), z Vienna jest jej stolicą i największym miastem. Członek ONZ i Unii Europejskiej, Austria przyjęły euro jako oficjalnej waluty w 1999 roku.

 

Austria 's klimatu

Większość z Austrii leży w strefie umiarkowanej do chłodnej wpływ latem przez ciepłe wiatry z zachodu.Ponieważ większość Austrii w cieniu Alp, klimat jest głównie "alpine " klimat - raczej zimno w miesiącach zimowych (od 0 do -10 stopni Celsjusza lub 32 do 15 stopni Celsjusza) i stosunkowo ciepło w lecie ( 25 do 40 stopni Celsjusza lub 77 do 100 stopni Celsjusza). Średnio Austria otrzyma około 660 mm (26 cali) z deszczu, śniegu lub lodu każdego roku, o średniej miesięcznej wysokości opadów 55 mm, czyli około dwa cale.

 

Podstawowe fakty o Austrii

  • Prawie 90 procent Austria 's obywateli mówi po niemiecku, po serbsku / bośniacki / chorwacki (cztery procent), turecki (dwa procent), węgierski (pół procent) i Polski (pół procent)
  • Większość Austriaków, którzy są religijni są katolicy
  • Dziewiętnaście Austriacy otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny, fizjologii, chemii lub fizyki. To obecnie jawi się jako jeden z najwyższych numerów udzielenia na głowę mieszkańca dla każdego kraju na świecie.
  • Odnawialne źródła dostarczyć Austrii ponad 60 precent jego mocy, przede wszystkim słonecznej i energii wiatru.
  • Na prawie 650 lat życia, Uniwersytet Wiedeński Austria 's największy i najstarszy uniwersytet.