Archeologia MA

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 10

Opis programu

Archeologia w Leiden obejmuje badania społeczeństw i kultur z przeszłości, mające na celu ich odtworzenie i ożywienie. Wnieś znaczący wkład w rozwiązywanie współczesnych problemów społecznych, takich jak migracja, globalizacja i zmiany klimatu, wykorzystując swoje zainteresowanie przeszłością.

ImageDisplay.php?uid=FT-7-1470142551&thumbed=6

Wydział Archeologiczny w Leiden

Magister archeologii Leiden ma najbardziej zróżnicowany program w Holandii. W Leiden znajduje się również jedyny niezależny Wydział Archeologii w Holandii . Program studiów oferuje różne specjalizacje regionalne i tematyczne, a program nauczania jest ściśle powiązany z trwającymi badaniami.

Nasz personel akademicki zajmuje się badaniami na całym świecie, ze szczególnym naciskiem na badania terenowe. Ponadto program kładzie nacisk na ekologię i geologię, w połączeniu z ikonologią i badaniami historycznymi , a także podejściami etnoarcheologicznymi, antropologicznymi i eksperymentalnymi. Połączenie nowoczesnych praktyk muzealnych i rozwoju zarządzania dziedzictwem archeologicznym jeszcze bardziej poszerza Twój zakres.

Wybierz Archeologia na Leiden University w Leiden University :

  • pozwala wybierać spośród szerokiej gamy trudnych specjalizacji regionalnych i tematycznych.
  • daje solidną podstawę do krajowej lub międzynarodowej kariery w archeologii, zarządzaniu dziedzictwem, polityce dziedzictwa lub w świecie muzeów.
  • zasłużył na czołowe miejsce w dziedzinie badań archeologicznych i instytutów dydaktycznych na świecie.
  • gości entuzjastycznych studentów i pracowników, którzy tworzą dynamiczną międzynarodową społeczność badawczą, aktywną na całym świecie.
  • oferuje nauczanie, które jest ściśle związane z naszymi badaniami, więc nie tylko słyszysz o naszych badaniach w klasie, ale także w niej uczestniczymy.

Specjalizacje

  • Archeologia stosowana
  • Nauka archeologiczna
  • Dziedzictwo i badania muzealne
  • Globalna archeologia

Multidyscyplinarny nacisk

Będąc studentem jednej z naszych specjalizacji, uzyskasz dogłębną wiedzę na temat wybranej przez siebie dyscypliny. Jednocześnie będziesz uczestniczyć w toczących się debatach na temat ogólnej teorii, opracowywania nowych metod i wykorzystania technologii informacyjnej.

Nasze nauczanie jest multidyscyplinarne i wykorzystuje teorie, metody i techniki zaczerpnięte z nauk humanistycznych, społecznych i nauk ścisłych. Rozpatrując sprawę z punktu widzenia ekologów lub patrząc przez oko geologa lub antropologa, dodajesz wielką wagę do swoich studiów i badań.

Master of Arts lub Master of Science

Studenci wybierają dwie specjalizacje podczas programu magisterskiego. Ci, którzy wybiorą Paleeoekologię lub Human Bone Studies jako pierwszą specjalizację i piszą pracę magisterską na jeden z tych przedmiotów, otrzymają tytuł magistra archeologii . Dla wszystkich innych specjalizacji studenci otrzymają tytuł magistra archeologii.

Ostatnia aktualizacja Wrzesień 2019

Informacje o uczelni

Leiden University - faktyW Lejdzie i Hadze rozlokowano 7 wydziałów14 anglojęzycznych programów licencjackich200 programów anglojęzycznych magisterskich444 lata tradycji i innowacjiTop 100 uniwersytetó... Czytaj więcej

Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Leiden , Haga , Haga , Haga , Haga + 9 Więcej Mniej