Absolwent studiów filmowych i medialnych

Informacje ogólne

Opis programu

Zainaugurowany w 2002 r. Program doktorancki Yale w dziedzinie studiów filmowych i medialnych szybko osiągnął międzynarodową rangę, jaką cieszy się dzisiaj. Opierając się na podstawowym wydziale, który od dawna nadzorował imponujący kierunek studiów licencjackich, program dla absolwentów przyciągnął nowych wykładowców, którzy byli chętni do pomocy w jego kształtowaniu. Jakość studentów, którzy się zgłosili, była lepsza, a zdecydowana większość z nich zdecydowała się studiować tutaj. Pięćdziesięciu studentów ukończyło lub jest w trakcie zdobywania stopni naukowych. Nasi absolwenci zajmują stanowiska w wielu instytucjach, w tym na uniwersytetach z głównymi programami dla absolwentów, a kilku z nich widziało już swoje poprawione rozprawy jako książki wydane przez ważne prasy.

Absolwenci byli w stanie przeprowadzić tak znaczące badania, między innymi dzięki niezrównanym zasobom Yale. Wyspecjalizowani bibliotekarze i kuratorzy pamiętają o naszych uczniach, zbierając i udostępniając ogromne ilości materiałów przechowywanych w Bibliotece Sterling Memorial, bibliotece Haas w historii sztuki, a zwłaszcza w bibliotece rzadkich książek Beinecke, w której znajdują się archiwa setek filmowcy, pisarze i artyści. Dwa z wielkich muzeów sztuki w Ameryce, Galeria Sztuki Yale University i Brytyjskie Centrum Sztuki (z budynkami zaprojektowanymi przez Louisa Kahna), utrzymują stały kontakt z naszymi absolwentami. Jeśli chodzi o podstawowy materiał w naszej dziedzinie, nasz sąsiad w Whitney Humanities Center, Film Study Centre, posiada ponad 20 000 filmów wideo i jest teraz członkiem FIAF (Międzynarodowej Federacji Archiwów Filmowych) dzięki przybyciu archiwista na pełen etat dla rosnącej kolekcji celuloidów. Oddany, doświadczony projektant każdego roku nadzoruje setki pokazów, głównie w dwóch przestrzeniach (audytorium na 250 osób w naszym budynku i sali projekcyjnej mieszczącej 40 osób na York Street) wyposażonych w 35 mm, 16 mm i praktycznie wszystkie formaty wideo. Projekcje 4K i 2K są powszechne.

Absolwenci wchłaniają i generują energię i entuzjazm, tak ważne dla dynamicznego stypendium filmowego, dzięki tętniącemu życiem intelektualnemu klimatowi Whitney Humanities Center, gdzie wykładowcy i studenci spotykają się nieustannie - prawie codziennie - wokół pokazów, wykładów, konferencji i warsztatów. przez samych absolwentów.

Ostatnia aktualizacja Sie 2020

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Informacje o uczelni

Since its founding in 1701, Yale has been dedicated to expanding and sharing knowledge, inspiring innovation, and preserving cultural and scientific information for future generations. Yale’s reach is ... Czytaj więcej

Since its founding in 1701, Yale has been dedicated to expanding and sharing knowledge, inspiring innovation, and preserving cultural and scientific information for future generations. Yale’s reach is both local and international. It partners with its hometown of New Haven, Connecticut to strengthen the city’s community and economy. And it engages with people and institutions across the globe in the quest to promote cultural understanding, improve the human condition, delve more deeply into the secrets of the universe, and train the next generation of world leaders. Pokaż mniej