The University of Oklahoma - College of Law

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1909 roku, University of Oklahoma College of Law jest jedną z największych szkół prawa publicznego w kraju z małych sekcji i wielkości klas, które zachęcają silne poczucie wspólnoty, dokonanego wykładowców, którzy pochwalić międzynarodowej wiedzy i centrum state-of-the-art m.in. gabinety studyjne, sale sądowe i sale lekcyjne wyposażone z najnowszą technologią.

Jak tylko szkoły prawa publicznego w Oklahoma, Prawo OU jest obecnie w domu akademickim około 500 studentów w tym Juris Doctor, Master of Laws, Master of Legal Studies i różnych programów podwójnego stopnia.

University of Oklahoma Law Center jest podmiotem dominującym w College of Law. Centrum Ustawa zawiera również Donald E. Módl Law Library, OU poradnia, Departament Prawny Asystent Edukacji, Oklahoma Law Review i American Indian Law Review.

Misja

University of Oklahoma College of Law, jako część Law Center Oklahoma, dąży do zapewnienia dynamicznej społeczności intelektualne poświęcone nauczaniu i uczeniu się, badań i usług w ramach realizacji prawa i sprawiedliwości, jak jego uczniowie obejmować szkolenie prawną w przygotowaniu Praktyka prawa, sądownictwie i innych stanowisk kierowniczych w Oklahomie, narodu i świata.

historia

College of Law postępuje trochę od Julien C. Monnet założył ją w 1909. Od swoich skromnych początków Dean Monneta, dwóch wykładowców i 47 studentów, Wyższa Szkoła Prawa stała się wybitną instytucją prawną w państwie. W 1914 roku, dzięki nieustannym lobbingu ustawodawców stanowych przez studentów prawa do finansowania jego budowy, szkoła przeniosła się do swojego pierwszego stałego domu, Monnet Hall.

47.000 stóp kwadratowych Prawo Barn, jak to było pieszczotliwie nazywany był domem dla uczelni przez 62 lat. Jako dom College of Law, był świadkiem wielu wydarzeń w Oklahomie (i amerykańskich) historii, w tym dopuszczenia wówczas przyszłość OU Regent Ada Lois Sipuel Fisher, pierwszej czarnej kobiety przyznał się do College of Law, w roku 1948 . Inne ważne absolwenci m.in. byłego amerykańskiego senatora i prądu OU Prezydent David L. Boren, byłego Oklahoma Governors Frank Keating i Brad Henry i byłego prokuratora okręgowego hrabstwa Oklahoma i prądu Dean emerytowanego Andrew M. Coats.

Pomimo dodatkowego metrażu wybudowanym na tyłach Monnet Hall Law Center, która College of Law i związane z nim podmioty zaczęto nazywać w 1971 roku, przerósł budynek, zmuszanie do przeniesienia do obecnego domu na Timberdell drogi w 1976 roku. Ale to nie koniec. Dodanie American Indian Law Review uzupełnienie ustanowiony Oklahoma Law Review, rozszerza kliniczną edukację prawną, i na ogół starają się sprostać rosnącym wymaganiom edukacji prawnej w pod koniec 20 wieku spowodował Prawo OU ponownie przerastać swoich obiektów.

W październiku 1999 roku, teren został uszkodzony na 19.000.000 dolarów budowy i aktualizacji projektu, który ostatecznie dodana do 80.000 stóp kwadratowych obiektu, wyposażony 58,000 stóp kwadratowych Biblioteka Donald E. Módl prawa i 250-seat Dick Bell sali. Nowa biblioteka oferuje pokój Chapman czytania, wzorowany czytelni w Monnet Hall, z parkietem przypominający podłogach w Luwrze. Donald E. Módl Law Library, która jest otwarta dla publiczności, posiada największy zbiór prawa, publiczną lub prywatną, w kraju. Dick Bell sali rozpraw jest jedną z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie sal rozpraw w regionie, jeśli nie naród, a gospodarze mieszkają prób z różnych sądów w centrum Oklahoma. Bell sali rozpraw gościł apelacyjnego przypadki zarówno z Oklahoma Sądu Apelacyjnego karnych (w tym odwołanie kary śmierci), a Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla 10. Okręgu, a także badań cywilnych Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Zachodniej Oklahoma.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Zobacz programy magisterskie »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Magister Studiów Prawniczych W Prawie Narodów Rdzennych

Online W niepełnym wymiarze czasu 2 - 2 lat August 2017 Stany Zjednoczone Norman

Master of Legal Studies (MLS) Programu w ustawie OU oferuje program studiów podyplomowych dla tych, którzy chcą zdobyć silniejszą zrozumienia zagadnień prawnych z tubylczych i ludów indiańskich. [+]

Master of Legal Studies (MLS) Program w ustawie OU rozszerza szkoły długoletnią historią doskonałości i wiedzy w rodzimej prawa narodów i prawa energii i zasobów naturalnych. Stopień tego pana pozwala studentom poszukiwanie wiedzy prawnej w rdzennej prawa narodów do zdobycia tej wiedzy w czasie krótszym niż trzy lata studiów w pełnym wymiarze czasu wymaganego do zarabiania stopień Juris Doctor. MASTER STUDIÓW prawnej w tubylczej prawa (on-line) Położony w samym sercu pierwotnego terytorium Indii, Prawo OU stanowi idealne środowisko dla nauki prawa indiańskich i kwestii dotyczących ludności tubylczej. Oklahoma zawiera prawie czterdzieści plemiennych narodów i drugi co do wielkości populacji rdzennych Amerykanów w Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę ich obecność i historia regionu, prawo indyjskie dotyka praktycznie wszystkie obszary praktyki prawnej, co żywe i rosnące pole. MLS w Pozyskanie prawa Peoples on-line może być zakończona w ciągu dwóch lat studiów w niepełnym wymiarze godzin. Warunki przyjęcia Aby zakwalifikować się do przyjęcia do programu Master of Legal Studies, wnioskodawcy muszą zdobyli tytuł licencjata przed immatrykulacji. Oprócz posiadania licencjat, te dopuszczone musi mieć silne listy polecające i potencjał przywództwa. Wnioskodawcy są zachęcani do jak najszybciej, aby otrzymać opinię pierwszeństwa do rejestracji sierpnia złożyć wniosek i dokumenty. Decyzje wstępu Komitet MLS Rekrutacja będzie dokładnie zbadać wszystkie części aplikacji z planami ogłosić decyzje jak najszybciej. Komisja działa na podstawie procesu przyjęcia toczenia i przyjęć może trwać do początku zajęć. Jednak studenci muszą złożyć wypełniony wniosek oraz wszystkie powiązane materiały do ​​15 czerwca, aby zapewnić wystarczający czas, aby zabezpieczyć wizy studenckiej dla programów na terenie kampusu. (Uwaga: to nie stosuje się do studentów na kursy rdzenni mieszkańcy internetowych, którzy otrzymał zezwolenie od dyrektora MLS uchylić kurs przygotowawczy na terenie kampusu.) [-]

Filmy

Experience OU Law

Kontakt

University of Oklahoma College of Law

Adres West Timberdell Road 300
73019 Norman, United States
Strona internetowa http://www.law.ou.edu/
Telefon +1 405-325-4699