Nowo dodane programy online

IUBH Fernstudium

Magister Biznes Informatyka

October 27, 2016
nauka nauka odległość komputera gospodarcza łączy aspekty nowoczesnego zarządzania i informatyki stosowanej i przygotowuje cię tak przed ważnych zadań oraz kombinacji tych dwóch dziedzinach w wielu firmach i branżach. Już po roku do rozpoznanego stopnia w wersji prędkości 60 punktów!

London School Of International Business - LSIB

Magister Rachunkowości I Finansów (1 Rok)

October 24, 2016
Magister Finance Accounting zapewnia solidne zrozumienie zasad rachunkowości i finansów. Program przygotowuje do udanej kariery w księgowości, finansów lub kierownika biznesu na wyższych stanowiskach.

IEBS - Escuela de Negocios de la Innovación y los Emprendedores

Magister Marketingu Online I Web Analytics

October 26, 2016
Master in Digital Marketing o specjalności to program zaprojektowany w celu zaspokojenia tych potrzeb, ręka dużych ekspertów z branży, a gdzie można nauczyć się podstaw marketingu cyfrowego i będzie badać niektóre z konkretnych dziedzin, w których chcą pogłębić.

Uniwersytety w Polska

Zmień lokalizację

Kształcenie online

Możliwości kształcenia online zdobywają przebojem internet. Spośród wszystkich ogólnych trendów w kształceniu online, największym z nich jest tempo w jakim zainteresowanie nim rośnie. Badania przeprowadzone przez Ambient Insight w 2009 roku przewidują, że aż 81% policaelnych studentów w Stanach Zjednoczonych zapisze się na jakąś formę kształcenia online do roku 2014. To prawie dwa razy większa liczba niż 44% studiujących w trybie online, przynajmniej w niepełnym wymiarze godzin, z 2009 roku.

Innym bardzo cenionym trendem są zwiększone możliwości wraz ze zwiększoną rekrutacją. W semestrze zimowym w 2011 roku 6,7 miliona amerykańskich studentów zapisanych było na co najmniej jeden kurs internetowy według badania na temat kształcenia online Survey Babson Research Group z 2012. Te kursy online obejmowały wszystko od fakultatywnych kursów po całe programy internetowych studiów magisterskich i doktoranckich.

Na początku możliwości kształcenia online, zwłaszcza na kompletnych programach online, które kończyły się uzyskaniem stopnia naukowego, były ograniczone do przedmiotów bogatych w informacje, takich jak biznes czy dokumentacja medyczna. Jednak zaawansowane technologie internetowe pozwalają obecnie na studiowanie online muzyki, sztuki, nauk ścisłych - prawie wszystkiego - z taką samą łatwością.

 

Możliwości edukacji globalnej

Studiowanie na internetowych programach edukacyjnych cieszy się dużym globalnym zainteresowaniem. Internet zatarł granice geopolityczne w wielu aspektach codziennego życia, więc ​​nie wydaje się dziwne, że edukacja zdaje się rozwijać nie bacząc na granice. Miejsce i czas nie są już czynnikami ograniczającymi.

Chcesz studiować francuski na Sorbonie, ale nie możesz się tam realnie dostać? Programy internetowe uczą wszystkiego na świecie. Nie trzeba jechać do Tanzanii, aby dowiedzieć się tego, co Jane Goodall wie, jej praca jest dostępna online na komputerze blisko Ciebie.

Międzynarodowe studia koncentrujące się na biznesie i prawie są obecnie bardzo ważnymi kierunkami studiów i studenci na całym świecie mogą studiować międzynarodowo, rejestrując się na wielu programach internetowych dotyczących takich tematów. Studenci mogą dzielić internetową klasę z kolegami studiującymi w tym samym czasie w Kansas, Kenii i Katmandu.

Programy magisterskie online są znakomitym sposobem na stworzenie lepszego CV i są teraz dostępne na całym świecie. Zaawansowane stopnie naukowe często wiążą się z awansami, większymi zarobkami i silniejszą pozycją przy negocjacjach w pracy. Ponieważ klasa jest zawsze tylko o jedno kliknięcie od Ciebie, strefy czasowe tracą znaczenie na internetowych zajęciach. Zamartwienie się jak pogodzić pracę i naukę pójdzie w niepamięć, ponieważ internetowe kursy są dostępne 24 godziny 7 dni w tygodniu.

 

Wysoka jakość programów internetowych

Wysoka jakość programów internetowych sprawia, że koncepcja ​​nauki online jest teraz jeszcze bardziej atrakcyjna, nawet dla najbardziej sceptycznych uczniów. Na przykład w Stanach Zjednoczonych wszystkie szkoły muszą być akredytowane przez państwowe lub regionalne organy zatwierdzające i regulujące programy nauczania, programy studiów oraz inne ważne czynniki edukacyjne. Przepisy regulujące programy online są takie same jak dla tych tradycyjnych w klasach.

Niektóre z najbardziej prestiżowych uniwersytetów z całego świata otwierają możliwości studiowania online dla studentów chcących zdobyć punkty kredytowe, jak również dla tych, którzy chcą uczyć się bez konieczności lub kosztu kredytu. Przykładowo: studenci w Massachusetts Institute of Technology (MIT) mogą wybrać mieszankę zajęć w klasie, laboratorium i online. Zdobywają oni punkty za swoje zajęcia i płacą wymagane czesne, niezależnie od metody studiowania. Studenci nie zapisani formalnie na MIT także mogą dołączyć do tych samych grup online, ale ich aktywność nie będzie oceniana, nie zdobędą żadnych kredytów uczelni, i nie będą płacić czesnego, ani innych opłat edukacyjnych w szkole. Jednak wykształcenie jest takie samo, jest bezpłatne, a dla coraz większej liczby studentów jest to doskonałe i pożądane rozwiązanie.

Zajęcia online za darmo bez oczekiwania zdobycia punktów kredytowych nazywa się MOOCs (massively open online courses). Są one dostępne za darmo dla wszystkich. Harvard, MIT, Princeton i Stanford to tylko niektóre z bardziej tradycyjnych uniwersytetów oferujących MOOCs.

Fundacja Saylor poprzez swoją inicjatywę "Edukacja za darmo" oferuje całe programy studiów internetowych bez ponoszenia kosztów przez studenta. Program fundacji składa się ze studiów na dziesięciu najpopularniejszych kierunkach studiów w USA. Bardzo wysoka jakość edukacji online utrzymywana jest dzięki wykupieniiu praw autorskich do podręczników, sfilmowanych wykładów i innych zasobów z dorobku światowej klasy pedagogów; zanim materiały zostaną zaakceptowane i włączone w ramy programu nauczania są one weryfikowane przez niezależnych recenzentów.

Poza USA, programy online są akredytowane i regulowane przez organy zarządzające edukacją każdego kraju.

 

Zalety kształcenia online

Możliwość studiowania na uczelniach na internetowych programach studiów z całego świata to bardzo pożądana korzyść kształcenia online. Elastyczność czasu i miejsca jest bardzo atrakcyjną korzyścią studiowania online, ale są też inne korzyści, które mogą nie wydawać się aż tak oczywiste.

Niemożliwe jest studiowanie online bez opanowania technologii potrzebnej do dostarczania edukacji. Bez osobistej interakcji w klasie, każdy uczeń sam uczy się, jak rozwiązywać problemy, zarządzać czasem i terminami niezależnie, a wszystkie te cechy weźmie ze sobą do pracy po ukończeniu studiów. Na trudnym rynku pracy, wielu pracodawców docenia taką osobę wyżej niż kandydata, który nie wykazał się podobną osobistą inicjatywą.

Kształcenie online pozwala uczniom dostosować proces studiowania bardziej niż stacjonarne programy studiów. Tradycyjni studenci mogą spędzić semestr lub dwa studiując za granicą, ale student programów internetowych może osiągnąć to samo bez przerywania pracy czy zaburzania życia rodzinnego. Kształcenie online nie zaspokoi potrzeb każdego studenta, ale na pewno zwiększa szansę dla wielu osób, które byłyby wyłączone z procesu uczenia się, gdby nie możliwości studiowania online. To zrozumiałe, dlaczego popularność studiowania online rośnie, rekrutacja na programach wzrasta i jest coraz kierunków studiów oferowanych w trybie online studentom w każdym wieku na całym świecie. Kształcenie online jest obecnie zdecydowanie najmodniejszym sposobem zdobywania wykształcenia.